Röplabdás és kosaras vereség

Nem sikerült jól a hétvége a Jászberény VT NB I-es női röplabdacsapatának és a JKSE NB I/B-s férfi kosárlabda együttesének sem. A hölgyek 50 perc alatt szenvedtek 3-0-s vereséget, míg az urak egy utolsó pillanatban szerzett tripla miatt hagyták el vesztesen a pályát.

Női Röplabda NB I

A női röplabda NB I 17. fordulójában a tabella harmadik helyén álló VEHIR-VESC csapatának vendégeként lépett pályára a tabella utolsó helyén álló Jászberény VT. A találkozón nem született meglepetés, a hazaiak érvényesítették a papírformát, s alig 50 perc alatt 3-0-ra nyertek.

VEHIR-VESC – Jászberény VT 3-0 (9, 11, 13)

A találkozót követően a vezetőedzők így értékelték a látottakat (forrás: hunvolley.hu):

Szokolikné Kalmár Judit, a VEHIR VESC vezetőedzője: – Büszke vagyok a Csapatra, hogy végig legjobb tudásuk szerint játszottak, és nem lankadt a meccs folyamán egyszer sem a figyelmük. Annak külön örülök, hogy szinte mindenki pályára tudott lépni, és hozzá tudott tenni a játékhoz. A mai nappal is már a jövő heti mérkőzésre próbáltunk készülni, kihozva belőle a legtöbbet. Gratulálok a Lányoknak!

Deme Gábor, a JVT vezetőedzője: – Szeretnék gratulálni a Veszprém csapatának, hogy ilyen jó játékkal mutatták meg, hogy hogy tudnak röplabdázni és ilyen arányban se adtak lejjebb a játékukból.

12. Jászberény VT (7-49) 4

A bajnokság 18. fordulójában a JVT a Vasas SC csapatát fogadja.

1. forduló – március 25.

17.00 óra: JVT – Vasas SC

Bercsényi Játékcsarnok

Férfi kosárlabda NB I/B piros csoport

A bajnokság alapszakaszának 24. fordulójában Salgótarjánban vendégszerelt a JKSE együttese. A két csapat őszi, jászberényi mérkőzése a szezon legkiélezettebb, legnagyobb küzdelmét hozó találkozója volt, melyet kétszeri hosszabbítás után, az utolsó pillanatban szerzett kosárral nyert meg Miljan Rakics csapata.

Míg a mieink az lapszakasz 5-7. helyéért vagyunk nagy harcban, addig a salgótarjániak a még rájátszást jelentő 8. helyért harcolnak.

Jól kezdődött a találkozó a mieink számára, hiszen az első 10 percben irányították a játékot és 6 pontos előnyre tettek szeret. A folytatás már nem sikerült ilyen jól, egyre több dobást rontottak játékosaink, s ezt a hazaiak jól használták ki. A félidőben 43-43 állt az eredményjelzőn, azaz teljesen nyílt volt a találkozó kimenetele.

A nagyszünet után, a harmadik negyedben egyértelműen házigazdák akarata érvényesült. Úgy tűnt, a mieink az öltözőben maradtak, s a salgótarjániak éltek a lehetőséggel, 10 pontos előnyre tettek szert (63-53). A záró tíz percben nagy küzdelem alakult ki a pályán, és sikerült ledolgoznia hátrányát csapatunknak. Sőt, 77-76-ra már mi vezettünk, amikor már csak nagyon kevés idő volt hátra. A hazaiak időt kértek, s egy utolsó pillanatban szerzett triplával a maguk javára fordították az eredményt (78-77).

Ahogy az ősszel, úgy most is drámai befejezése volt a két együttes összecsapásának. Míg akkor mi, most a salgótarjániak örülhettek a győzelem megszerzésének.

Salgótarjáni KSE – Jászberényi KSE 78-77 (17-23, 26-20, 20-10, 15-24)

A JKSE pontszerzői: Ivosev Tamás 20/3, Homoki Donát 14/6, Csík Richárd 13/3, Kucsora Csaba 12/6, Uros Rosic 7, Olasz Ádám 6, Dunai Zétény 5,

A találkozót követően a vezetőedzők így értékelték a látottakat (forrás: mkosz.hu):

Dániel Péter, a Salgótarjáni KSE vezetőedzője: – Azt gondolom, nagyon keményen megharcoltunk ezért a győzelemért. Az elmúlt hetekben több dolog is hátráltatta a felkészülésünket, betegségek és sérülések miatt ezúttal sem tudtunk teljes csapattal kiállni. Véleményem szerint, aki követi a Piros-csoportos bajnokságot az tudja, hogy a sztorinak mennyire kerek lezárása volt ez a találkozó. Könnyen lehet, hogy az idei pontvadászat két legjobb mérkőzését ez a két csapat játszotta egymással, mind a jászberényi, mind ez a mai összecsapás végletekig kiélezett küzdelmet hozott. Nagyon örülök, hogy sikerül így lezárnunk a meccset, de továbbra sem értük el a célunkat, még mindig hátravan számunkra két nagyon fontos találkozó az alapszakaszból. Azon dolgozunk a mindennapokban, hogy ezt az energiát, ezt a koncentrációt és ezt a minőséget fentartsuk, esetleg a folytatásban kicsit még növelni is tudjuk.

Miljan Rakics, a JKSE vezetőedzője: – Jól kezdtük a találkozót, energikusan játszottunk és jó helyzeteket alakítottunk ki. A második és harmadik tíz percben viszont volt egy nagyobb hullámvölgyünk, s bár a negyedik negyedben visszajöttünk a meccsbe, sajnos egy balszerencsés, utolsó másodperces kosárral alulmaradtunk. Ilyen az élet, egyszer fent, egyszer lent…. Gratulálok a salgótarjániaknak, megérdemelték a győzelmet, sok sikert kívánok nekik a bajnokság hátralévő részében!