Rangadót nyert a fővárosban a JKSE

A felnőtt kosárlabda NB I/B piros csoportjában a hétvégén a 6. forduló mérkőzéseit rendezték. A JKSE a fővárosba utazott, ahol a MAFC gárdája várt a mieinkre. A rangadó mindkét együttes számra nagyon fontos volt, s  két bajnoki pontot szezonbeli legjobb játékával szerezte meg csapatunk.

Nagyszerűen kezdte a találkozót csapatunk. Velkeyék azonnal magukhoz ragadták a játék irányítását és már 23-12-re is vezettek az első negyedben. Innen még a hazaiak felzárkóztak 20-26-ra, de a folytatásban sem változott a játék képe. Az első félidőben hat triplát is elsüllyesztettek Miljan Rakic fiai a hazaiak gyűrűjébe. A játék minden elemében fölényben volt a JKSE és ez az eredményben is realizálódott. Az első félidő végére 11 pontra nőtt csapatunk előnye.

A nagyszünet után sem talált magára a hazai együttes. Támadásban és védekezésben is jobb teljesítményt nyújtottak a mieink, s a harmadik negyed végére el is dőlt a találkozó sorsa (49-67). Így a záró tíz percre már nem maradt izgalom. Csak az volt a kérdés, hogy milyen különbséggel nyeri meg a találkozót a JKSE. Nos, a vége 63-83 lett, azaz 20 ponttal nyerték a mérkőzést Olasz Ádámék.

A találkozó legjobbja Csík Richárd lett, aki 11 pontot szerzett, szedett 4 lepattanót, adott 6 gólpasszt, s 27 perc alatt 26 VAL-ig jutott. Érdemes azt is megjegyezni, hogy öt játékosunk is kétszámjegyű ponttal zárt. Köztük volt Kovács Vilmos, aki 10 pontja mellett, 5 lepattanót szedettt, volt 7 gólpassza és 25 perc alatt 17 VAL-ig jutott.

MAFC – JKSE 63-83 (20-26, 12-17, 17-24, 14-16)

A JKSE pontszerzői: Meleg Károly 14/9, Uros Rosic 12/6, Olasz Ádám 12, Csík Richárd 11/3, Kovács Vilmos 10/6, Czirbus József 7, Velkey János 6, Homoki Donát 5/3, Mester Márk 3/3, Kucsora Csaba 3/3

A találkozót követően a szakvezetők az alábbiak szerint értékelték a mérkőzésen történteket (forrás: mkosz.hu):

Lakits András, a MAFC vezetőedzője: – Gratulálok a Jászberénynek a győzelemhez! Azt gondolom, hogy nagyon sok játékelemben fölénk nőttek. Ami nekem nagyon fájó, hogy küzdésben, akarásban, harciasságban is fölénk kerekedtek, ez hazai pályán elfogadhatatlan. Próbálunk tanulni a hibáinkból, igyekszünk összeszedni magunkat. Sok sérüléssel, betegséggel küzdünk, de nincs idő ezekkel foglalkozni, mert szerdán újabb meccs vár ránk itthon. Mindenképpen szeretnék javítani, de ehhez sok elemben fejlődnünk kell a játék szinte minden terén.

Miljan Rakic, a JKSE vezetőedzője: – Csakis a maximális elégedettséggel tudok arról beszélni, ahogy ma a csapatom játszott. Megcsinálták amit megbeszéltünk a hét folyamán. Dinamikusan, sok energiával, nagyon okos védekezéssel játszottak ma egy olyan jó csapat ellen, mit a MAFC. Csak gratulálni tudok a csapatomnak és bízom benne, hogy folytatjuk ezt az utat. További sok sikert kívánok a MAFC-nak a szezon további részében.

Vasas Akadémia – Ceglédi KE 84-60

A felnőtt férfi kosárlabda NB I/B piros csoport állása a 6. forduló után.