Fóton is nyert a JKSE

Az NB I/B-s felnőtt férfi kosárlabdabajnokság piros csoportjában az újonc fótiak okozták a nyitó forduló legnagyobb meglepetését a BKG Príma Akadémia elleni, idegenbeli sikerükkel. A JKSE ezzel szemben papírforma győzelmet aratott a nagykőrösiek ellen hazai pályán. Amint az várható volt, Fóton már sokkal nehezebb dolga volt Miljan Rakic játékosainak.

Nos, a találkozó a várakozásoknak megfelelően nagy küzdelmet hozott. A mieink kezdtek jobban (0-5), de a házigazdák 10-nél már beérték csapatunkat. Ezzel együtt az első félidőben végig vezetett a JKSE, de az előny 6 pontnál egyszer sem volt nagyobb. A házigazdák ugyanis egyetlen pillanatra sem adták fel a győzelem lehetőségét és mindig visszazárkóztak 1-2 pontra. Kétszer 10 percnyi játék után 40-42 állt az eredményjelzőn, azaz teljesen nyílt volt a találkozó kimenetele.

A játék képe nem változott a nagyszünet után sem. Egy-egy alkalommal ugyan a fótiak átvették ugyan a vezetést (51-50, 62-61), de a mieinknek azonnal sikerült fordítani. A fótiaknál Santiagó és Katona József Bence volt a vezér (mindketten 25-25 pontig jutottak), míg nálunk öt játékos neve mögé is kétszámjegyű pontszám került. A záró tíz percet egypontos előnnyel kezdték a mieink, s már nem is adták át a vezetés lehetőségét a hazaiaknak. Az utolsó öt percben rendre legalább öt pont volt az előnyünk, s a vége 6 pontos JKSE siker lett (81-87).

A találkozó statisztikája sok érdekességgel szolgált. A játékvezetők igen sok személyi hibát ítéltek a találkozón (22-őt a hazaiak és 32-őt a mieink ellen), s míg a házigazdák 40(!) büntetőt dobhattak, addig a mieink csak 17-et. A végeredmény alakulását alapvetően befolyásolta, hogy a fótiak 16 büntetőt hibáztak el, míg a JKSE kosarasai ötször hibáztak a büntetővonalról. A lepattanó csata alakulása is fontos volt a mérkőzésen, s ezt 45-26-ra nyerte a JKSE. Mindkét oldalon sok volt az eladott labda (17-24), azaz a szép megoldások mellett azért többször is csúszott hiba a csapatok játékába.

Összességében megállapítható, hogy a két nagyszerű egyéni teljesítménnyel szemben (Santiago és Katona József Bence), a mieink csapatként nyerték meg a találkozót, melyen bemutatkozott új irányítónk Csík Richárd is.

PHOENIX-MT Fót – JKSE 81-87 (23-24, 17-18, 22-21, 19-24)

A JKSE pontszerzői: Velkey János 24/12, Meleg Károly 12/3, Homoki Donát 11/3, Mester Márk 11/9, Olasz Ádám 10, Kovács Vilmos 6/6, Kucsora Csaba 6, Czirbus József 4, Csík Richárd 3

DEAC U23 – BKG Príma Akadémia 80-71

Két forduló után már csak öt csapat veretlen (PVSK-VEOLIA, MAFC, NKA Pécs, DEAC U23 és Jászberényi KE), négy együttes áll 1-1-es mérleggel (Vasas Akadémia, PHOENIX-MT Fót, Ceglédi KE, Óbudai Kaszások) és öt csapat nyeretlen (TF-BP, Veszprémi Kosárlabda Klub, Nagykőrösi Sólymok KE, Salgótarjáni KSE, BKG Príma Akadémia).

A bajnokság harmadik fordulójában a JKSE az NB I A-csoportjából kiesett PVSK-VEOLIA együttesét fogadja, akik az első két fordulóban nagyarányú győzelmeket arattak.