Remili-dupla a kettesek jegyében

Az utóbbi négy fordulót veretlenül lejátszó – kétszer nyerő, kétszer döntetlenező – Jászberényi FC a további felzárkózás reményében fogadta vasárnap délután a Kisvárda második csapatát a labdarúgó NB III-ban. A szabolcsi NB I-es csapat közvetlen utánpótlását jelentő „kettő” ellen a második félidőben Remili Mohamed kétszer is betalált, így második hazai győzelmét szerezte meg Lakatos Béla csapata.
A kezdés pár percet csúszott, miután az egyik kapu hálójának rögzítését hiányosnak találták a játékvezetők. A korrekciót követően aztán élesben nem került sor a tesztelésre, az első játékrészben érdemi helyzetig egyik oldalon sem jutottak a játékosok. A JFC részéről Varjas megindulása jelentette a legnagyobb veszélyt, ám végül éles szögből a léc fölé lőtt. A vendégek a kezdeti megilletődöttség után mezőnyfölényre tettek szert, ám igazi átütőerő bennük sem volt.
Fordulás után energikusabbá vált a berényi gárda, a 68. percben Kurunczi labdaszerzése után Remili jobb oldalról meglőtt labdája a közbelépő védőt is érintve került a kisvárdai kapuba (1-0).
A vezető gól után is stabilan állt a lábán a hazai védelem, mindig volt, aki egy-egy szituációban tisztázni tudott, így a javított háló ekkor sem került veszélybe. A másik oldalon viszont öt perccel a vége előtt Remili lepókhálózta a jobb felső sarkot, miután első próbálkozását még blokkolták, félfordulattal, ballal tekert a kapus számára elérhetetlen helyre (2-0). A kék-fehér lelkesedés a lefújásig kitartott, így kapaszkodnak a mieink, már három csapat is mögöttük áll a tabellán.

A jó sorozat folytatására Hatvanban lesz lehetőség, a szomszédvár elleni összecsapás november 6-án, vasárnap 13 órakor kezdődik.