Még éppen volt idő az utolsó gólörömre

Minden bizonnyal a „megye egy” két legjobb csapata játszott egymással szombat délután, amikor a második helyen álló Jászberényi FC látta vendégül a nyolc pont előnnyel listavezető, bajnokjelölt Tiszaföldvár SE-t.  A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában a JFC (1-2-es félidő után) 4-3-ra legyőzte az esélyesebb tiszaföldváriakat.

A tiszaföldvári csapat a szombati rangadó előtt, utoljára a 6. fordulóban veszített pontokat, az volt eddig az egyetlen vereségük, most már megvan a második is, de így is nagyon jó a mérlegük, huszonhárom meccsükből huszonegyet megnyertek, és közel száz gólt rúgtak. A JFC is jó szériában van, legutóbb éppen Tiszaföldváron kapott ki, 2-1-re, még a 8. fordulóban, azóta a jászberényi csapat 15 meccses veretlenségi sorozatot produkált, egy döntetlennel és tizennégy győzelemmel. Szombati sikerével a JFC öt pontra csökkente hátrányát a Tiszaföldvárral szemben.

A Jászberényi FC a bajnokság előtt kitűzött célt, hogy az élmezőnyben végezzen, látva a csapat játékát, és ismerve az ellenfeleket, egészen biztosan el fogja érni, de arról, hogy ennél akár többet is kihozzanak magukból, nem hallani a klub tájékán. Ha élve a lehetőséggel, mégis ráhajtanának a bajnoki címre, a hátralévő hét fordulóban ötször idegenben kell játszaniuk, és csak kétszer hazai pályán.

A meccs előtt, a jegypénztár ablakából kiszólva, arról beszélt a pénztáros a pálya bejáratánál posztoló, rádiókészülékkel felszerelt biztonsági őrnek, hogy 51 nevet számolt meg azon a papíron, amelyikre azoknak a nevét írta fel valaki, nagyon ronda kézírással, akiket ingyen be kell engedni. (Az én nevem, persze, nem volt ott, azon a papíron, de én is besétálhattam jegy nélkül, mert, ugye, időnként, egy pusziért, „tudósítok”…) A pénztáros, némi keserűséggel a hangjában, megjegyezte, hogy ötven jegyet két meccsen nem adnak el… Most legalább százötven néző összeverődött a lelátóra, mert jöttek Tiszaföldvárról is.

A 9. percben Antman Joshua szerzett könnyű gólt, kihasználva egy méretes hazai védelmi hibát (0-1). Már a 10. percben talpra állt a JFC: egy gyors bal oldali akció végén a tiszaföldvári Szántó Miháy Sádorról pattant a kapuba a labda, öngól volt, igaz, de egy olyan lövés után, amelyik amúgy is a kapuba tartott (1-1). A 14. percben Kálmán Szilárd a nézelődő berényi védők között, közelről fejelt a kapuba (1-2). A 47. percben Pikó Martin 17 méteres lövése a bal alsó sarokba surrant. Amikor ellőtte a labdát, már látszott, hogy gól lesz. (2-2). Az 58. percben az egyik hazai fiatal feleslegesen, és 11-est érően szabálytalankodott a saját kapuja előterében. A büntetőt Bódai Nándor kíméletlenül bevarrta a kapu jobb oldalába (2-3). A 66. percben jobbról jött középre egy, az alapvonal előtt megmentett labda, és Varga László, csak ő tudja, hogyan, a kapu bal oldalába juttatta (3-3). A 92. percben Varga László megint harcos volt és határozott, a vendégek 16-osánál átjátszotta az utolsó védőt, és a jobb alsó sarokba helyezte a labdát (4-3).

Az izgalmas gól- és gólhelyzetcsörtét a Jászberényi FC jobban bírta erővel és idegekkel, mint a bajnoki címre pályázó Tiszaföldvár SE, és jobban is akarta a győzelmet, mint a tetemes pontelőnye tudatában, kissé kényelmesen pályára lépő ellenfele. A JFC-nek ugyan mindig futnia kellett az eredmény után, de utolérte, és – hála a 18-19 éves góllövőinek – meg is fordította, a legjobb pillanatban.

16. Kunhegyesi ESE (32-93) 10

A bajnokság 24. fordulójában ismét felsőházi rangadót játszik majd a JFC Jászfényszaruban.