Simaság – Kunszentmárton is kipipálva

A JNSZ Vármegyei I. osztályú labdarúgóbajnokságban a hétvégén már a 19. forduló mérkőzéseit rendezték. Hogy a JFC – N-Hungária KUTE találkozón mi történt, az Kun Tibor alább olvasható tudósításából kiderül.

A meccs előtt tíz helyezés és harmincegy pont választotta el a tabellán a két csapatot, a jászberényit és a kunszentmártonit. Mindez (és az őszi, 3 – 1-es berényi siker) előrevetítette a vendéglátók biztos győzelmét.

A kunszentmártoniak eleinte próbáltak kellemetlenkedni, de komoly veszélyt nem jelentettek a hazaiakra. A jászberényi csapat fokozatosan föléjük kerekedett, és gyorsabban játszva, jobban kombinálva, gólhelyzetek sorát kialakítva, néha még könnyelműsködve is, sima győzelmet aratott.

A vendégeknél az átlagosnál több volt a nagydarab játékos, mellettük néhány jászberényi focista egészen vékonynak tűnt, de nem ez döntött. A meccs hajrájában be is kiabáltak a lelátóról az egyik szép szál kunszentmártoninak, amikor éppen belebikázott a labdába: „Okosan, mert holnap a vágóhídon kezdesz!”

Labdarúgás, vármegyei I. osztály, 19. forduló:

Jászberényi FC – NP-Hungária-KUTE 3 – 0 (1 – 0)

Gólok: A 38. percben, egy jobb oldali szöglet után, Magyar Barnabás juttatta a labdát a gólvonal mögé (1 – 0). Az 54. percben Sali Roland látványos mozdulattal emelte át a labdát a kapuson, be a kapuba (2 – 0). A 85. percben a vendégek kapuja előtt teremtettek sakk-matt helyzetet a jászberényiek, jól kipasszolták a védelmet, Varga László pedig jól befejezte (3 – 0). A negyedik berényi gól a zsákban maradt, mert a 89. percben Muhari Zalán elrontott egy 11- est. (Vagy a kunszentmártoni kapus javította a védők hibáját…)