Sorozatban a negyedik vereség

A MOL Magyar Kupában menetel – már a legjobb 32 között van – a bajnokságban viszont sorozatban negyedik vereségét szenvedte el a hétközi fordulóban a Jászberényi FC csapata. Az együttes így most a Keleti-csoportban a 10. helyre csúszott.

Szerdán már a 8. forduló mérkőzéseit játszották a labdarúgó NB III Keleti-csoportjában. A Jászberényi FC az egrieket fogadta, s a hétvégi kupasiker után mindenki bízott abban, hogy a bajnokságban is újra eredményes lesz a társaság. Nagy szükség lett volna a győzelemre, hiszen az előző három fordulóban vereséget szenvedett a gárda.

Az egriek ellen jó esély nyílt arra, hogy visszatérjünk a győztes útra, ám a találkozó másként alakult, mint ahogy szerettük volna. A vendégek az első félidő utolsó percében Vajda Ákos révén vezetést szereztek (0-1), s bár a második játékrészben majd felbillent a pálya, az egyenlítés sem sikerült elérni a mieinknek. Hiába játszott nagy fölényben Németh Gyula csapata, a támadások befejezése nem sikerült, s így elmaradt még a pontszerzés is. Vereségével a JFC a 10. helyre csúszott a táblázaton.

20. Törökszentmiklósi FC-Veteriner (3-25) 0

A bajnokság 9. fordulójában a Jászberényi FC-re nem vár könnyű feladat, hiszen az 5. helyen álló Tiszaújváros otthonában kell pályára lépni Németh Gyula együttesének.