Váratlan, fájó hazai vereség

A férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjának 17. fordulójában a JKSE csapata a Salgótarjáni KSE-t fogadta. A mieink a 10., a vendégek a 14. helyről várták a találkozó kezdetét. Ősszel, Salgótarjánban a JKSE 90-67-re győzött, ám akkor még nálunk játszott Kucsora Csaba, aki 25 pontot szerzett azon a találkozón. Ő idő közben az NB I A-csoportos Paks játékosa lett, de nélküle is a mieink számítottak az összecsapás esélyeseinek.

Papírforma ide vagy oda, sajnos ezúttal a berényi szurkolóknak csalódniuk kellett. A JKSE játékosai ugyan akartak, küzdöttek, de nagyon sok hibával játszottak, s ezt a vendégek megbüntették. Az első félidőben a legnagyobb különbség a triplák értékesítése során volt a két csapat között. Míg Dunai Zétényék 13 dobásból csak háromszor találtak távolról a gyűrűbe, addig a vendége 18 próbálkozásából 11 (!) is sikeres volt. Ehhez képet a 4 pontos különbség (51-55) nem is nézett ki rosszul.

Az első félidőben tehát nem dőlt el a győzelemért járó két pont sorsa, ám amit a nagyszünet után a harmadik negyed hozott, azt nehéz volt a szurkolóknak a helyszínen feldolgozni. Hét perc alatt mindössze 3 (!) pontig jutottak Melegék, s a negyed végére csak megduplázni sikerült pontjaik számát. A 6-20-as eredménnyel zárult harmadik tíz perc után már nem maradt különösebb izgalom a záró játékrészre. Igaz, a közönségtől hajtva Mesterék visszajöttek 9 pontra, de innen már nem volt tovább út.

A mieink közül ezen a találkozón csak a 22 pontig jutó Mester és a 20 pontos Boka-Magó Áron játéka dicsérhető.

Jászberényi KSE – Salgótarjáni KSE 77-90 (21-25, 30-30, 6-20, 20-15)

JKSE: Dunai 9, Dékány 2, Boka-Magó 20/15, Meleg 3, Rátvay 12 (+10 lepattanó). Cs: Mester 22/3, Santiago 4, Oroszi 3/3, Horváth N. 2.

SKSE: Karanfilovszki 6/6, Cserényi Martin 2, Douglas 17, Ormai 2, Hargitai 16/12. Cs: Kalassai 18/12, Lajsz 18/3, Váits 11/6, Köcse -.

A találkozót az alábbiak szerint értékelték a vezetőedzők:

Puskás Artúr, a JKSE vezetőedzője: – Gratulálok a salgótarjániaknak, megérdemelten nyerték meg a találkozót. Egészen elképesztő dobóteljesítményt nyújtottak idegen pályán, míg mi a mai mérkőzésen is nagyon megszenvedtünk a tripláinkkal. Ilyenkor nekünk mindig hegymenet a játék. Nagyon csalódott vagyok és sajnálom, hogy a harmadik negyedben egy-két dolgot rosszul reagáltunk le és egy-két játékosom rosszul élte meg, hogy ott és akkor kezdett elmenni a hajó. Ezt jobban sajnálom, mint a vereséget. Viszont akik a negyedik negyedben visszahozták egy kissé a partit, s az utolsó erőtartalékaikat is mozgósították, azoknak gratulálok. Szeretnék elnézést kérni a közönségünktől. Mennünk kell tovább, mert csak előre vezet az út. Nem vagyunk könnyű helyzetben, de senki nem fog rajtunk segíteni, csak magunkra számíthatunk. Ez egy nagyon kemény bajnokság, s nekünk valahogy tartanunk kell ellenfeleinkkel a lépést.

Dániel Péter, a Salgótarjáni KSE vezetőedzője: – Elsősorban gratulálok a srácoknak, mert csak ők tudják igazán, hogy min és miken mentünk keresztül az elmúlt hónapokban, csak ők tudják, hiszen ők élték át ezt a viszonylag hosszúra nyúló negatív szériát. Ennek ellenére bíztunk egymásban, magunkban, a csapatunkban, így sikerült végre úgy tűnik felállni a padlóról. Megszereztük ma azt a régóta áhított győzelmet, amely most nagyon sokat jelent számunkra. Minden elismerés megilleti ezért a srácokat, s bízunk abban, hogy innentől egy kicsit könnyebb dolgunk lehet majd a folytatásban.

Felnőtt férfi kosárlabdabajnokság NB I/B piros csoport, a 17. forduló további eredményei

HÜBNER Nyíregyháza BS – PVSK-VEOLIA a hosszabbítás után 102-92

BKG Príma Akadémia – Ceglédi KE 80-71

TF-BP – Óbudai Kaszások 83-111

Budafok – Újbuda MAFC 73-91

Phoenix-MT Fót – Vasas Akadémia 72-60

MEAFC-Peka Bau – DEAC U23 mérkőzést később játszák le.