JKSE: győztes bajnoki rajt

A 2023/2024-es felnőtt férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában két mérkőzéssel szeptember 22-én pénteken kezdődött meg a pontvadászat. A JKSE egy nappal később, szombaton a TF-BP együttesét fogadta, s a hazai szurkolók nem kis örömére, győzelemmel kezdte a szezont.

Egy alaposan átalakult, fiatal csapattal várta az új szezon kezdetét a Jászberényi KSE. A vezetőedző, Puskás Artúr egy megalkuvást nem ismerő, küzdő, hajtó, szerethető csapatot ígért a jászberényi, jászsági kosárbarátoknak, s ennek megfelelően a fiúk mindent meg is tettek a fővárosiak ellen, hogy győzelemmel indítsák a szezont.

A találkozó első negyede meglehetősen hektikusan alakult. A vendégek kezdték jobban a mérkőzést és rendre náluk volt az előny. Majd 14-17-nél jött egy 10-0-s hazai rohanás és máris 24-17 állt az eredményjelzőn. Egyik csapat sem védekezett valami jól, viszont támadásban mindkét oldalon látványos megoldásoknak tapsolhattak a szurkolók. A negyed vége előtt két perccel még úgy tűnt, hogy a mieink zárják az első tíz percet előnnyel (27-20), ám a negyed hajrája a vendégeké volt, akik fordítani tudtak (29-30).

A második negyedben a mieink védekezése szigorodott, s a játékrész utolsó két percében sikerült meglépni ellenfelünktől. A pontszerzésben Kucsora és Meleg járt az élen, de nem lehetett panasz a többiek játékára sem. Jelentős volt a különbség a két  csapat között a távoli dobások eredményességét tekintve. Az első félidőben mi 9, a vendégek csak 3 triplát dobtak. Így a nagyszünetre 57-48-as JKSE vezetéssel mentek a csapatok.

A második félidő is az elsőhöz hasonlóan látványos, gyors játékot hozott. Mindkét csapat a gyors játékot erőltette, s ebből rendre a mieink jöttek ki jobban. Jordan Santiago nagyszerűen irányított, s a fiatalok is remekül teljesítettek. A vendégek mestere Beák Gábor is mindent megtett, folyamatos cserékkel próbálta mérkőzésben tartani csapatát, de a hazai kispad hosszabb volt, s az onnan jövő játékosok mind jól szálltak be a játékba. A harmadik negyed végén a mieink már 82 dobott pontnál jártak, s már a bűvös 100 pont sem volt elérhetetlen távolságban (82-66). Nem változott a játék képe a záró tíz percben sem. A fővárosiak megpróbálták csökkenteni hátrányukat, de a mieinknek mindenre volt válasza, s így egy 18 pontos hazai sikerrel nyitottuk az új szezont (104-86).

A találkozó végén járt a taps a fiúknak, akik jól teljesítettek, s egy jó erőkből álló csapatot fektettek kétvállra.

Jászberényi KSE – TF-BP 104-86 (29-30, 28-18, 25-18, 22-20)

JKSE: Santiago 9 (+10 gólpassz), Dunai 11/9, Boka-Magó 5/3, Meleg 29/6, Rátvay 6. Cs: Kucsora 31/24, Mester 7/3, Oroszi 6/6, Horváth -, Dékány -.

TF: Dancsecs 10, Szanyi 10/3, Karosi 17/6 (+10 lepattanó), Kelenföldi 23/3, Anda 11. Cs: Farkas 5/3, Tömösváry 4, Lőrincze 2, Simon 2, Habel 2.

Így értékelték a találkozó lefújását követően a mérkőzésen látottakat a vezetőedzők:

Puskás Artúr, a JKSE vezetőedzője: – Gratulálok a csapatomnak, mert azt gondolom, hogy ez a győzelem igazi csapatmunka eredménye volt. Nagyszerűen küzdöttünk 40 percen keresztül. Voltak nagyon jó periódusaink támadásban és védekezésben is egyaránt, ám azért nem lehetek teljesen elégedett, mert voltak olyan hullámvölgyeink – főleg többpontos vezetésnél -, ami máskor megbosszulhatja magát. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a triplákat extrán dobtuk – 17-szer találtunk távolról a gyűrűbe -, ám nem lesz mindig karácsony, azaz erre is fel kell majd készülnünk mentálisan. Jár a gratuláció a Beák Gábor csapatának is, hiszen a legjobb fiataljuk és elsőszámú irányítójuk nélkül jöttek erre a mérkőzésre, és folyamatosan ott voltak a nyakunkon. Szeretném megköszöni a jászberényi közönségnek, hogy nagy számban és nagy hanggal buzdítottak bennünket. A fiúk számára nagyon fontos volt, hogy érezzék a feléjük áradó bizalmat. Nem dőlünk hátra, mert nem történt semmi különös. Nyertünk egy meccset, s dolgozunk tovább, mert sok még a munkánk.

Beák Gábor, a TF-BP vezetőedzője: Nekem annyira nem volt szórakoztató a találkozó, de az biztos, hogy a két csapat maximálisan kiszolgálta a mérkőzésen a nézőket, a szurkolókat. Mindkét csapat elég sok hibával játszott, ami mindkét oldalon hullámvölgyeket okozott. Ebből most a Jászberény jobban jött ki. Tudjuk a hibáinkat, s ezeket szeretnénk kijavítani a soron következő mérkőzéseken.