Bercsényis sikerek grundbirkózásban

A Bercsényi Miklós Általános Iskola már hosszú évek óta hagyományosan jól szerepel a diákolimpia grundbirkózó versenyein, évről évre sikerül bejutni csapatainak az országos döntőbe. Így történt ez idén is, január 19-én, igaz ezt most sokkal nehezebb volt elérni.

Orosházára kellett elutazniuk a kis birkózóknak, ahol is elég népes mezőny gyűlt össze. Érkeztek csapatok Kecskemétről, Szarvasról, Berekfürdőről, Szolnokról, Karcagról, Körösladányról, míg a rendező Orosháza városa több csapattal is képviseltette magát az országos területi elődöntőben. A bercsényisek jól kezdtek, sorra nyerték minden korcsoportban a mérkőzéseket, egyedül a II. korcsoportos fiúk kaptak ki az orosházi Eötvös iskolától (3:4), sajnos ez azt jelentette, hogy a 10 csapat közül a 4. helyen végeztek (Ebben a korcsoportban a Szent István Sport Általános Iskola csapata bronzérmes lett). Ellenben mind az I. korcsoportos lányok (5 résztvevő csapat) és fiúk (8 résztvevő csapat), mind a II. korcsoportos lányok (8 résztvevő csapat) a döntőig meneteltek, ahol a kisfiúk óriási küzdelemben legyőzték a házigazda Eötvös csapatát (4:3), így aranyérmesek lettek. A II. korcsoportos lányoknál jobbnak bizonyult az Eötvös a döntőben, így az ő nyakukba ezüstérem került. Az I. korcsoportos kislányoknak is az Eötvössel kellett megmérkőzniük az aranyéremért, ahol is nem csak az orosházi kis birkózók voltak az ellenfelek, hanem a zsüriasztal is. Részrehajló működés után az egyik mérkőzésen döntetlen állás után a helyi versenyző győzött “érdekes” körülmények között, így ez azt eredményezte, hogy a mérkőzést az Eötvös nyerte a Bercsényi ellen 4:3-ra, így itt is ezüstéremnek örülhettek (szomorkodhattak?) a bercsényisek. De ez utóbbi 3 csapat bejutott a február 10-11-én Budapesten megrendezésre kerülő országos diákolimpiai döntőbe, folytatva az elmúlt évek hagyományait.