Rossz időben és rossz helyen…

A labdarúgó NB III Keleti csoportjában a 19. forduló mérkőzéseit játszották a csapatok. A Jászberényi FC a DVSC II. gárdáját fogadta, s nagyon kellett volna a győzelem a mieinknek, hogy ne szakadjanak le jobban a bennmaradásért folytatott harcban. Sajnos nem úgy alakult a találkozó, ahogy szerettük volna. Ez derül ki Kun Tibor tudósításából.

Rossz időben és rossz helyen ültek azok a jászberényi szurkolók, akiknek még volt kedvük „kilátogatni” a JFC – DVSC II. harmadosztályú bajnoki labdarúgó mérkőzésre, az őszi idény utolsó fordulójában. (Nagyon kevesen vették a bátorságot, hogy végigbosszankodjanak másfél órát a nyirkos hidegben…)

Sok jót amúgy sem lehetett remélni a találkozótól, hiszen a debreceni tartalékok az utóbbi öt fordulóban 17 gólt lőttek, míg a kieső helyek környékén imbolygó jászberényieknek tizennyolc forduló alatt sikerült 22-t összehozni.

Aztán a meccsen egyik csapat sem hazudtolta meg önmagát. A debreceni fiatalok energikusan, gólra- és győzelemre törően játszottak, a JFC játékosai pedig futottak utánuk, meg az eredmény után. A hazaiak a 11-esből szerzett szépítő góljuk után négyszer is helyzetbe kerültek, kisebb-nagyobb helyzetekbe, de mindannyiszor elhibázták. A vendégek magabiztosan jutottak el háromgólos előnyig (bombagóllal, kipasszolt góllal, jó cselek utáni góllal), aztán ettől kissé „bealudtak”, de a végén ismét csak rajtuk múlott, hogy nem növelték a különbséget.

A JFC a lehetőségekhez képest legjobb összeállításban lépett pályára: ennyire futotta. Ismét kieső helyen állnak, a csoportban csak egy csapat lőtt kevesebb gólt náluk, de lesz még egy (tavaszról előrehozott) bajnoki, amin lehet egy kicsit javulni, ha az ellenfél, a Vasas II. is úgy gondolja. A jászberényi csapat 2022-ben eddig 37 bajnoki mérkőzést játszott, ezekből 26-ot elveszített, és mindössze négyet sikerült megnyernie.

A berényi nézők kínjukban nevettek, amikor a debreceniek a saját játékosukat lőtték ki gólhelyzetben a hazai kapu előterében: ”Legalább te védekezel…” A meccs után fogadkoztak, hogy most már tényleg nem jönnek ki, ezért minek, és keserűen szóltak oda egymásnak: „Lacikám, álmodban nézd vissza a gólokat!”

A mérkőzés napján hunyt el Csapó Gábor olimpiai bajnok vízilabdázó, aki egyszer azt mondta, hogy a labda ahhoz pattan, aki a legjobban szereti.

Labdarúgó NB III., Keleti csoport, 2022-2023., 19. forduló:

Jászberényi FC – DVSC II. 1 – 3 (0 – 1)

Góllövők: Baranyai Nimród a 25. percben (0 – 1), Major Sámuel a 47. percben (0 – 2), Rácz

Balázs az 51. percben (0 – 3), Szöllősi Ferenc, 11-esből, az 58. percben (1 – 3).

20. Békéscsaba 1912 Előre II. (28-55) 9

Az előre hozott tavaszi első forduló mérkőzésén, a 20. fordulóban a Jászberényi FC a Vasas FC II. csapatát fogadja.