Nagyon kellett már ez a győzelem

Két 4-0-s vereséget követően október 1-jén, vasárnap délután végre az ellenfél kapujába került a labda négyszer és a JFC ismét nyerni tudott. Kellett is nagyon ez a győzelem, mert vereség esetén nőtt volna a lemaradása az előttük állókhoz – a jelenleg még mindig kieső helyen álló –  labdarúgóinknak.

A négy nap alatt elszenvedett két vereség (hazai pályán 0-4 a DEAC, majd idegenben 0-4 a listavezető BVSC ellen) után azért kedvezőbb helyzetben várta a hajdúszoboszlóiak elleni találkozót az együttes, mert három alapjátékosa, Fekete Olivér, Remili Mohamed és Szőllősi Ferenc is bevethető volt már.

Mindezek ellenére a tavalyi bajnokságot 4. helyen záró vendégek nem tűntek könnyű ellenfélnek, de legyőzhetetlennek sem. Az első 45 percben a vendégek szereztek vezetést Barna révén és egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre. A találkozó a 75. percben vett fordulatot, amikor Borics egyenlített (1-1). Innen már nem volt visszaút a vendégek számára. hiszen öt perccel később Fekete Olivér, majd négy perccel később Szőllősi is a hajdúszoboszlói kapuba talált. Ha pedig egy üzlet beindul, akkor nincs megállás. Ennek jegyében a 87. percben Remili Mohamed állította be a 4-1-es végeredményt.

Jászberényi FC – Aqua-Generál Hajdúszoboszló 4-1 (0-1)

Putnok FC – DEAC 1-0

A labdarúgó NB III Keleti-csoport állása a 11. forduló után.

20. Békéscsaba 1912 Előre II (16-35) 6

A 12. fordulóban, augusztus 9-én, vasárnap az Eger SE vendégeként lép pályára a JFC. Kieső zónához közel álló vendéglátók ellen egy győzelem sokat javíthatna a mieink helyzetén.