Újabb pont, régi pozíció

A labdarúgó NB III Keleti csoportjában vasárnap délután a 13. forduló mérkőzéseit játszották a csapatok. A Jászberényi FC a Pénzügyőr SE csapatát fogadta. A találkozóról Kun Tibor az alábbi tudósítást küldte.

A második helyezett, újonc Pénzügyőr SE ellen ért el hazai pályán 1 – 1-es döntetlent a Jászberényi FC, de még ezzel is csak tizenkilencedik, vagyis utolsó előtti a labdarúgó NB III. Keleti csoportjában. Az utóbbi három bajnokin öt pontot szerzett a jászberényi csapat, de a gödör aljáról még tizenhárom forduló után sem kapaszkodott ki.

A 8. percben Biró Ákos a jobb oldalon megverte a hazai védelmet, és 15 méterről Menczeles Iván kapujába lőtt (0 – 1). A 23. percben Remili nem tudott kihasználni egy védelmi hibát, jócskán a vendégkapu mellé lőtt. Menczeles viszont a félidő végéig háromszor is jól állt bele a lövésekbe, így a Pénzügyőr nem növelte előnyét. „Masszív gyerekek ezek, olyan csülkök vannak, nézd meg!” A 41. percben a hazaiak 11-est reklamáltak a játékvezetőnél, kezezést láttak a vendégek 16-osán belül, a játékvezető mutatta, nem volt kéz. Pedig még a Pénzügyőr hivatalos oldalán is kezezést írnak az eset kapcsán… A leghevesebben a JFC edzője reklamált, amiért sárga lapot kapott. A JFC elnöke is bekiabált a lelátóról, feleslegesen.

A második félidő aztán egy megadott 11-essel kezdődött: Varjast lökték el a Pénzügyőr kapuja előtt a 48. percben. Egy perccel később Remili Mohamed bombázta a büntetőt a jobb felső sarokba (1 – 1). Az 55. percben Balázs Bálintot (Pénzügyőr SE) a második sárga lapja után kiállította a játékvezető. A JFC nem élt a hosszú emberelőnnyel, nem tudta irányítani a játékot, nem került döntő fölénybe, csak a kapu mellé-fölé lődöztek a játékosai. „Nem néznek ezek tévét? Ilyen külföldi meccseket. Ott rögtön passzolnak, b.meg.” A 67. percben Menczeles bravúrral tolt a léc fölé egy gyilkos löketet, mentve a döntetlent is, amellyel végül mindkét csapat megbékélt.

Jászberényi FC – Pénzügyőr SE 1 – 1 (0 – 1)