Vereség az átaludt első félidő miatt

A felnőtt férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában a 4. forduló mérkőzéseit játszották a csapatok a hét végén. A JKSE Debrecenbe utazott, ahol a DEAC U23-as csapat várta a mieinket. Egy nagyon gyenge első félidő után a záró negyedben egyszer-egyszer még a vezetést is átvették Miljan Rakic tanítványai, ám a mérkőzés hajrájában többször hibáztak és a játékvezetők sem álltak a helyzet magaslatán, s végül 4 pontos hazai sikerrel zárult a találkozó.

A felkészülés során Salgótarjánban már találkozott egymással a két együttes, s akkor a mieink nyertek 82-80-ra. Azaz, tudtuk, hogy idegenben nem lesz könnyű dolga kosarasainknak Debrecenben. Azt persze nem gondoltuk, hogy jó 25 percen át alaposan megkönnyítjük majd a házigazdák dolgát. Két és fél harmadok át ugyanis sok hibával, gyengén kosaraztak Olasz Ádámék. A debreceniek vezettek már 20 ponttal is (37-17), de a harmadik negyed végére Velkeyék visszakapaszkodtak (58-52), és a folytatásban nyíltá tudták tenni a találkozó kimenetelét. Sőt, a negyedik negyedben 62-63-nál, majd 65-66-nál is átvettük a vezetést. A találkozó hajrájában azután bosszantó hibákat vétettek játékosaink, s bizony a játékvezetők sem álltak feladatuk magaslatán. Míg a hazaiak 19, addig a mieink 25 faultot kaptak, meg két technikait is. Amiben sokkal jobb volt a debreceni csapat, az a lepattanózás, ezt 39-22-re nyerték, s másod és harmad szándékból is több pontot szereztek. No, meg jobban dobták a triplákat is.

Összességében elmondható, hogy a hazaiak megérdemelten nyerték meg a találkozót az első félidőben gyenge teljesítményt nyújtó jászberényi csapattal szemben. A mieink dicséretére legyen mondva, hogy 20 pontos hátrányból is felálltak, de megnyerni már nem tudták a mérkőzést.

DEAC U23 – Jászberényi KSE 74-70 (25-13, 23-21, 10-18, 16-18)

A JKSE pontszerzői: Homoki Donát 15/3, Meleg Károly 11/6, Velkey János 9/9, Olasz Ádám 9, Csík Rihárd 7/3, Kucsora Csaba 7, Kovács Vilmos 5/3, Mester Márk 4, Uros Rosic 3

A találkozót követően a szakvezetők így értékelték a látottakat (forrás: mkosz.hu)

Andjelko Mandics, a DEAC U23 csapatának vezetőedzője: – Álomszerűen kezdtük a mérkőzést, ami azonban a végjátékban kishíján kicsúszott a kezeink közül. Büszke vagyok a csapatomra, hiszen a második félidei hibák és pontatlanságok okozta hullámvölgy ellenére is megmaradt a tartásunk, és egy remek ellenfelet győztünk le. Gratulálok mindkét félnek, küzdelmes, férfias összecsapás volt.

Miljan Rakics, a JKSE vezetőedzője: –  Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, minden olyan hibát elkövettünk, amit előzetesen szerettünk volna elkerülni. A fordulás után látottakkal többnyire elégedett vagyok, kivéve a lepattanózást, ugyanis tizenhét támadólepattanót engedélyeztünk a DEAC-nak, ami eldöntötte a találkozót. Gratulálok az ellenfélnek.