JKSE: győzelemmel hangoltak a bajnoki rajtra

Csoportbeli ellenfele, az újonc Ceglédi KE ellen játszotta utolsó felkészülési mérkőzését a jövő heti bajnoki rajtra készülő JKSE. Miljan Rakics együttese néhány napja Kecskeméten vendégszerepelt, ahol biztosan győzte le a hazaiak U23-as csapatát (82-57).

Felkészülési mérkőzéshez képest szokatlanul nagy iramban kezdődött a találkozó. A második perc elején Velkey triplájával született meg a mérkőzés első kosara, amelyre egy 2+1-gyel válaszoltak a vendégek. Három és fél perc játék után 8-6 állt az eredményjelzőn, ám a ceglédiek rendre egyenlíteni tudtak (8-8). Velkey szuper passza után Olasz szerzett ismét vezetést (10-8) a JKSE-nek, de a következő támadásból a vendégek ismét egalizálták az eredményt. Sőt, Csaba György kosarával át is vették a vezetést a 6. percben (10-12). Egy újabb látványos ceglédi akció után (10-14) pedig Miljan Rakics időt kért, s egy új ötöst küldött a pályára. Mester Márk egy büntetőt értékesített, s a lepattanó után Homoki Donáth talált a kosárba. Egy labdaszerzés után ismét ő volt eredményes és 15-14-nél ismét a JKSE-nél volt az előny. Mester újabb két büntetőt dobhatott, s ezúttal nem hibázott (17-14). Az első negyed végén, a lefújás pillanatában egy triplával egyenlítettek a ceglédiek (17-17).

A második negyed Kucsora duplájával kezdődött, aki a megítélt büntetőt is bedobta (20-17). Erre a vendégek idegenlégiósa,  Karavdics válaszolt, s a megítélt büntető is a helyére került (22-20). Itt egy dupla, ott egy tripla, s máris 24-23 állt az eredményjelzőn. Velkey hármasával próbáltunk meglépni, de Karavdics közelről ismét betalált (27-25). A ceglédiek kosarasa a dobás után rosszul ért a parkettára és megsérült, kivált a játékból, ám a vendégek nélküle is utolérték 29-nél a JKSE-t. Sőt Erdei Márk a „kígyótérről” is betalált, s 29-32-re alakította az eredményt a 17. percben. A félidő utolsó másfél perce a mieinknek sikerült jobban, és sikerült a fordítás (37-34).

A nagyszünet után a vendégeknek egy perc elég volt a fordításra (37-38), de Homoki Donát triplájával visszavettük a vezetést (40-38). Velkey talált be távolról, ám a másik oldalon Tóth Bence is szerzett egy duplát (43-40), majd Csaba György is betalált (43-42). A 23. perc Homoki két jó büntetőjével kezdődött (45-42). Velkey újabb hármasa után a negyed közepén 48-44 volt az eredmény. Tóth Bence kettőből egy büntetőt értékesített (48-45), míg a másik oldalon eladtuk a labdát. Lógár Bence távolijára Mester válaszolt (52-47), majd egy újabb könnyű vendégkosár után Miljan Rakics a 27. percben időt kért. Ennek meg is lett az eredménye, mert összekapták magukat védekezésben és támadásban is a JKSE kosarasai. A 28. percben már 60-49-et mutatott az eredményjelző, s először volt 10 pontnál nagyobb a különbség a csapatok között. A negyed hajrájában mieinknél próbajátékon szereplő irányító, Csík Richárd szerzett gyorsan két duplát és 68-53-ra alakította az eredményt. Azaz, háromszor tíz perc után 15 pont volt a különbség a csapatok között.

A záró negyed első két percében felváltva estek a kosarak (72-58), majd egy ötpontos vendégrohanás után (72-63), Miljan Rakics kért időt a 33. percben. Ismét hatott az időkérés mert 35. percben már ismét 15 pont volt a különbség a csapatok között (78-63). A negyed második felében meglehetősen sok volt a hiba mindkét oldalon, a különbség pedig 13-15 pont között mozgott. A találkozó utolsó két perce 83-69-es állásnál kezdődött. Két ceglédi dupla után, egy perccel a találkozó vége előtt Miljan Rakics ismét magához rendelte fiait (83-73). A folytatásban pedig már nem esett újabb kosár, így 10 pontos hazai sikerrel melegített a jövő heti bajnoki rajtra a JKSE.

Az újonc Ceglédi KC jó benyomást tett a szurkolókra, ahogy a próbajátékos, az irányító Csík Richárd játéka is tetszett a mieinknél. Miljan Rakic csapata helyenként már bajnoki formában játszott, de volt még hiba, amit javítani kell. A találkozó jól szolgálta mindkét csapat felkészülését a hétvégi bajnoki rajtra. Egyetlen negatívuma volt a találkozónak, a vendégek idegenlégiósának szerencsétlen sérülése, amely sajnos elég komolynak tűnt. A felugrás után alátört Karavdics bokája és nem is tudott ráállni sérült lábára. Neki mielőbbi gyógyulást kívánunk.

JKSE – Ceglédi KE (17-17, 20-17, 31-19, 15-20)

JKSE: Csík Richárd 8, Meleg Károly 2, Kovács Vilmos 2, Vekey János 15/15, Olasz Ádám 15,

Csere: Czirbus József 8, Uros Rosic 9/3, Mester Márk 6/3, Homoki Donát 11/3, Kucsora Csaba 7,

A JKSE a 2022/2023-as bajnoki szezont szeptember 23-án, pénteken a Nagykőrösi Sólymok KE ellen kezdi.