Tornagyőztes Miskolcon a JKSE

A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kosárlabda Szövetség szeptember 9-11. között négy-négy női és férfi csapat részt vételével rendezte meg immár negyedik alkalommal a Miskolci Egyetem körcsarnokában a Szaniszló Sándor Emléktornát. A férfiaknál a Jászberényi KSE lett a tornagyőztes.

A négy csapatos férfi torna első napján a Jászberényi KSE a vele egy csoportban szereplő salgótarjániakkal játszott. A két NB I/B piros csoportos alakulat mérkőzése már az első félidő végére eldőlt, hiszen Földi Sándor fiai 41-24-re vezettek a nagyszünetben. A harmadik negyedben tovább nőtt a különbség az együttesek között, s a találkozó végére kicsit kiengedett a JKSE, ám így is 24 pontos különbséggel győzte le ellenfelét. A mieinknél minden pályára lépő játékos szerzett pontot.

Jászberényi KSE- Salgótarjáni KSE 81-57 (18-12, 23-12, 24-15, 16-18)

Jászberényi KSE: Velkey 18/6, Olasz 18, Rakic 8/6, Meleg 2, Várbíró 2.  Cs: Rosic 8/6, Nagy 7/6, Lewis 7, Homoki 6, Fekete 3, Kovács 2. Edző: Földi Sándor

Salgótarjáni KSE: Dragasevic 15/3, Molnár 12/3, Donakovski 9, Molnár 5/3, Kuttor 3.  Cs: Takács 5/3, Karanfilovski 4, Monye M. 2, Monye J. 2, Gulyás. Edző: Szabó Zoltán

A nap másik férfi mérkőzésén a két NB I/B zöld-csoportos csapat találkozóján a házigazda miskolciak szoros küzdelemben győzték le a Dunaharaszti együttesét.

MEAFC-Miskolc – Dunaharaszti MTK 70-63 (20-10, 15-21, 16-18, 19-14)

Szombaton előbb a harmadik helyért játszott az előző napi két vesztes, majd következett a döntő. A kisdöntőben az NB I/B zöld csoportjában szereplő dunaharasztiak meglepték a piros csoportos salgótarjániakat és így övék lett a torna harmadik helye.

Dunaharaszti MTK – Salgótarjáni KSE 80-77 (22-16, 24-23, 18-18, 16-20)

A döntő első félidejében uralta a játékot a JKSE és rendre 10-12 ponttal vezetett Földi Sándor csapata. A harmadik negyedben azután feltámadtak a hazaiak és szorossá tették az eredményt. A záró tíz percben nagy küzdelem folyt a pályán, de a miskolciaknak nem sikerült a fordítás. A 3 pontos berényi siker pedig azt jelentette, hogy a IV. Szaniszló Sándor Emléktornát a JKSE nyerte.

Jászberényi KSE – MEAFC-Miskolc 79-76 (23-17, 18-14, 15-23, 23-22)

Jászberényi KSE: Homoki 11/3, Nagy 11/3, Meleg 8, Rakic 5/3, Lewis 4.  Cs: Olasz 16, Velkey 9, Rosic 8/6, Fekete 7/3, Várbíró. Edző: Földi Sándor

MEAFC-Miskolc: Ragályi 14, Kozák 11, Tóth 9/3, Szicsák 9, Cseh 6.  Cs: Csák 13/9, Pintér 12/6, Szögi 2, Sándor, Nyíri, Rákosi. Edző: Váczi Péter.