Győzelem a Mezőkövesd Zsóry II ellen

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjában a 28. forduló mérkőzéseit játszották a csapatok. A Jászberényi FC a tabellán utolsó Mezőkövesd Zsóry FC második csapatát fogadta.

A tabellán elfoglalt helyezések alapján biztos jászberényi győzelemre lehetett számítani az NB I-es Mezőkövesd második csapata ellen. Az ősszel idegenben a JFC 4-1-re győzte le ellenfelét, s valami hasonló eredményben bíztak a csapat szurkolói vasárnap is.

Igaz, Németh Gyulának nélkülöznie kellett két kulcsemberét, de így is a mieink voltak a találkozó esélyesei. Aranyos Mózes és Lőrincz Attila “kisárgázódott” erről a találkozóról, ám nélkülük is jól kezdte a találkozót a JFC. A mérkőzés 16. percében Süttő jobb oldali szögletét Pálinkás fejelte a vendégek kapujába (1-0). Ekkor nem sokan gondolták volna, hogy a hátralévő 74 percben már csak helyzetekig jutnak majd a csapatok. Mert újabb gól még akkor sem született, amikor a 69. percben a mezőkövesdiek büntetőhöz jutottak. Ezt sem sikerült ugyanis értékesíteniük. Ez pedig azt jelentette, hogy az egygólos mérkőzésen jászberényi siker született. A JFC ezzel megszerezte első pályán elért sikerét a tavaszi szezonban.

Jászberényi FC – Mezőkövesd Zsóry FC II 1-0 (1-0