Gólzáporos mérkőzésen a MAC Ikonok nyertek Jászberényben

Az Andersen Liga 8. fordulójában a MAC Ikonok csapatát fogadta a Lehel HC U21-es gárdája. A vasárnap este, december 11-én lejátszott találkozón nem kevesebb, mint 17 gól született. A találkozó végén a vendégek örülhettek, hiszen ők tizenegyszer, a mieink pedig hatszor találtak a kapuba.

A Lehel HC U21 – MAC Ikonok találkozó egyértelmű esélyese a vendéggárda volt, hiszen ők a dobogós helyekért küzdenek, míg a mieink éppen legutóbb szerezték meg első győzelmüket. A papírformának megfelelően indult a találkozó, melyen már a 13. percben időt kellett kérni Hetler Ádámnak, mert ekkor már 3-0-ra vezettek a fővárosiak. Bár a kapura lövések számában nem volt nagy különbség a csapatok között (13-15), a vendégek mégis háromgólos előnnyel mehettek az első negyed utáni szünetben pihenőre. A második húsz perc már sokkal jobban sikerült a mieinknek, hiszem ezt 3-2-re meg is nyerték. Molnár Dávid lőtte az első gólunkat, majd 1-4-nél Léhi Kristóf Tamás is betalált a MAC Ikonok kapujába. A negyed utolsó gólja is a miénk volt, 2-5 után Fedorin Roman csökkentette kétgólosra a hátrányunkat. Ebben a játékrészben 17-6-ra a mieink nyerték a kapura lövést.

Ekkor még reménykedhettünk, hogy szoros lesz a találkozó vége, ám a záró 20 percben 4-6 után sorozatban öt MAC-Ikonok találat következett (4-11), s a találkozót záró két jászberényi gól már csak szépségtapasz lehetett számunkra. Chernyshev Daniil, majd Szabó István Attila vette be a vendégek kapuját, s így alakult ki a 6-11-es végeredmény. Ebben a harmadban 14-31 volt a lövések száma. Érdekesség, hogy emberelőnyből egyik csapat sem tudott gólt szerezni, pedig a mieink 10, a vendégek 8 percet játszhattak előnyben.

Lehel HC U21 – MAC Ikonok 6-11 (0-3, 3-2, 3-6)

A találkozón látottakat így értékelte Hetler Ádám, a Lehel HC U21 vezetőedzője a klub Facebook oldalán: – Hát azt hiszem, kaptak a srácok egy kis ízelítőt abból, hogy kell ezt a sportot okosan játszani. Viszont ma nem volt tűz, szervezetlenül szaladgáltunk a jégen, van hová fejlődni. Nem volt ránk jellemző a sok kapott gól, most megtömtek minket, ilyenkor az van, hogy a hétköznapokon jobban kell dolgozni. Gratulálunk az ellenfélnek.

9. Sportországi Cápák (24-57) 1

Az FTC-Telekom és Goodwill Pharma Szeged csapata egy-egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

A Lehel HC U21-es csapata idén még két Andersen Liga mérkőzést játszik, mindkettőt idegenben. December 17-én a Goodwill Pharma Szeged, majd december 20-án a Dél-Budai HC vendégeként lép jégre Hetler Ádám csapata.