A listavezető Jászberényben is nyerni tudott

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjának 6. fordulójában, szeptember 4-én, szombaton délután a pontveszteség nélkül élen álló listavezetőt, a BKV Előre csapatát fogadta a Jászberényi FC.

Ifjabb Albert Flórián fiai az első öt fordulóban minden pontot begyűjtöttek és Jászberénybe is győzni érkezetek. Nagy kérdése volt a találkozónak, hogy az egykori NB I-es játékost, Busai Attilát hogyan tudják majd semlegesíteni a JFC védő. A középcsatár öt játéknap alatt hét gól szerzett. A páratlan fordulókban egyszer, a páros fordulókban kétszer talált be az ellenfelek kapujába. No, őt sikerült távolt tartani a kapunktól és nem szerezett gólt, ám a BKV Előre így is elvitte mind a három pontot a Jászberényi Városi Stadionból. Pedig jól indult számunkra a mérkőzés, hiszen a 11. percben Szöllősi szabadrúgásból. mintegy 22 méterről talált a vendégek kapujába (1-0). A gól nem zavarta meg különösebben a fővárosiakat, mert 4 perccel később Csalánosi Patrik révén egyenlítettek (1-1). A nagyszünetre pedig már vendég vezetéssel vonultak a csapatok, miután a 40. percben Pokó Ajtony Gergely is betalált Bonica kapujába (1-2).

A második félidőből még csak 7 perc telt el, amikor a listavezető harmadszor is mattolta Bonica kapust. Az 52. percben Gyurkó Máté talált a JFC kapujába (1-3). A folytatásban többnyire mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk keveset forogtak veszélyben. Így maradt az 1-3, ami azt jelenti, hogy a BKV Előre továbbra is 100%-os teljesítménnyel vezeti a Keleti-csoport tabelláját.

20. Törökszentmiklósi FC-Veteriner (3-21) 0

A bajnokság 7. fordulójában, szeptember 12-én, vasárnap a Kisvárda Master Good II. ellen idegenben lép majd pályára a JFC csapata.