A közhelyek igazsága – rangadót nyert a JFC

A Jászberény – Törökszentmiklós „megye egyes rangadó” kapcsán kedvünkre ragadhattunk ki mondatokat abból a kötetből, amelyben a futball legnagyobb közhelyeit gyűjtötték össze. Ha nincs ilyen könyv, nem baj, előbb-utóbb megírja valaki, hiszen mindenki – szurkoló, sportújságíró, kommentátor, játékos, edző – minden meccsen kívülről fújja az összes „futballigazságot”.

A labda gömbölyű, és ahhoz pattan, aki jobban szereti. Egy rangadón bármilyen eredmény születhet, nem számít a pillanatnyi forma. A csúszós talajon kemény adok-kapok alakult ki. A csapatok nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe. Bizonyítani akarták, hogy véletlen volt/nem volt véletlen az előző forduló eredménye/eredménytelensége. A védelem jól állt a lábán. Gyors ellentámadásokkal operáltak. A félidőben vesztésre álló csapat a szünet után jobban megnyomta. Elpuskáztak több gólhelyzetet mindkét oldalon. A cserejátékosok a vadonatúj kispadot koptatták. A maródiak, az eltiltottak hiányoztak. A játékvezető sárga lapokkal fékezte meg az indulatokat. A támadók néha csak vaktölténnyel tüzeltek. A kapus bravúrosan avatkozott közbe. A győzelemhez elég volt egyetlen góllal többet rúgni, mint az ellenfél.

Labdarúgás, vármegyei I. osztály, 18. forduló:

Jászberényi FC – Törökszentmiklósi FC Veteriner 2 – 1 (2 – 0)

Gólok: Varga László a 8. percben. A lelátóról inkább öngólnak tűnt, úgy látszott, hogy Varga lövése a kapusról visszapattant egy védőre, és róla vágódott a kapuba a labda, de mindegy, szabályos és jászberényi gól született (1 – 0). Varga László a 30. percben. Ezt a gólt egészen biztosan Varga szerezte, egy gyors támadás végén megelőzte a védőt és a kapust is (2 – 0). Farkas István a 60. percben. Szöglet után fejelt védhetetlenül a hazai kapuba (2 – 1).