Egy hibapont ide, egy hibapont oda

A labdarúgó NB III Keleti csoportjában vasárnap a 17. forduló mérkőzéseit játszották a csapatok. A Jászberényi FC győzelmi reményekkel várta a tabella utolsó helyén álló Békéscsaba 1912 Előre II. csapatát. Sajnos, amint az Kun Tibor tudósításából kiderül, a mieinknek gyenge játékkal meg kellett elégedniük a döntetlenért járó 1 ponttal.

„Szenvedni járunk ide” – foglalta össze látottakat az egyik berényi drukker a JFC – Békéscsaba II. bajnoki mérkőzés lefújása után. Mondhatta volna azt is, hogy egyre fogyatkozik azoknak a száma, akik szenvedni járnak meccsre, és nem elég, hogy köd van, és nyirkos az idő, a csapat játéka is lehangoló. Még három meccset kell lejátszani az őszi idény befejezéséig, és csak remélni lehet, hogy ez nem valamiféle szomorú kötelesség lesz a JFC játékosai számára…

Egy közepesen gyenge mérkőzésen, a közepesnél gyengébb játékkal, csak egy pontot tudott itthon tartani a JFC az utolsó helyről kirobbanthatatlannak tűnő Békéscsaba II. ellen. A döntetlen mindkét csapatot „helyben hagyta”: a jászberényiek maradtak 17.-ek, 16 ponttal, a békéscsabaiak pedig továbbra is 20.-ak, 9 ponttal. A békéscsabai tartalékok megnyerhették volna a mérkőzést. Kapura sokkal veszélyesebben, és összességében kevesebb hibával játszottak, mint a jászberényiek. Ha hihetek a jegyzeteimnek, a hazai kapus, Menczeles Iván nyolc esetben hárított gólhelyzetben. (Vagy a vendégek bénáztak, nézőpont kérdése, de ebben a soványka pontban Menczeles vastagon benne volt.)

A JFC annyiszor rontott, annyit hibázott a védekezésben és a támadásban is („Az a dógod, hogy edző’, azt’ begörcsölsz?”), hogy az egyenlítés is éppen csak összejött, a hosszabbításban adódó két helyzetét pedig talán jobb is, hogy kihasználatlanul hagyta…

Labdarúgó NB III., Keleti csoport, 2022-23., 17. forduló:

Jászberényi FC – Békéscsaba 1912 Előre II. 1 – 1 (0 – 0)

Gólok: Bónus Marcell a 69. percben (0 – 1), Nagy Szabolcs a 83. percben (1 – 1).

20. Békéscsaba 1912 Előre II. (27-51) 9

A bajnokság 18. fordulójában a Jászberényi FC a Füzesgyarmati SK ellen idegenben lép pályára. A találkozó november 19-én, 13.00 órakor kezdődik a Lázár Gyula Városi Sporttelepen.