Faragó Péter magyar bajnoki címet szerzett

A Yakuzák SE JKA Shotokan Karate Szakosztály 7 fős csapata a hétvégén, szombaton Törökbálinton vett részt az Országos Magyar Bajnokságon. Sensei Botos Zoltán 4. danos mester tanítványai nagyszerűen szerepeltek, hiszen egy arany- és három bronzérmet nyertek, míg két fiatal a negyedik helyen végzett.

Másfél év után – a pandémiás helyzet miatt – ez volt az első verseny, melyen sensei Botos Zoltán tanítványai megmérettethették magukat. A különböző kategóriákban 103 nevező összesen 160 nevezést adott le. Az Y Házban készülő berényi fiatalok nagyszerűen szerepeltek. Közülük is kiemelkedett Faragó Péter, aki a 14-15 évesek között magyar bajnoki címet szerzett.

1. Faragó Anna

Utánpótlásban a leány és a fiú katában is egy-egy negyedik helyet szerzett Berki Erzsébet és Faragó Roland.

A Yakuzák SE JKA Shotokan Karate Szakosztálya várja azokat a fiatalokat, akik kedvet kaptak e sportág űzéséhez. Az Y Házban kedden és csütörtökön 17 órától 18.30 óráig tartják edzéseiket. Legközelebb júniusban a Heves Kupán versenyeznek majd ismét a szakosztály fiataljai.