Komolytalan „vármegyei rangadó”

Az NB III-as labdarúgóbajnokság 24. fordulójának mérkőzéseit vasárnap, március 5-én játszották a csapatok. A Jászberényi FC a karcagiakat fogadta. A találkozóról Kun Tibor küldött, nem túl szívderítő, tudósítást.

Se vár, se rangadó, és még hideg is volt. A Jászberényi FC – Karcagi SE NB III.-as bajnoki labdarúgó-mérkőzésen a vendégcsapat 6 – 0-ra nyert. A meccs előtt a két csapatot 11 helyezés és 19 pont választotta el egymástól a tabellán. A jászberényiek ugyanis jól bevackolták magukat a 20 csapatos Keleti csoport utolsó előtti helyére, csak a Békéscsaba II. áll rosszabbul náluk. A meccs felvezetőjében Besenyi Gábor, a JFC edzője sem keltett hiú reményeket a hazai drukkerekben: „Egyértelmű, hogy nem vagyunk egy súlycsoportban, a Karcag sokkal jobb csapat, sokkal jobbak a gazdasági lehetőségei.” Ősszel is, amikor a JFC egy jóval erősebb kerettel rendelkezett, a Karcag nyert 1 – 0-ra. A kunságiak tehát biztosan győzni jöttek Jászberénybe, a „jászkun klásszikóra” (valamikor komoly presztízse volt egy Jászberény-Karcag összecsapásnak), és nem is jöttek hiába.

A Jászberényi FC sorozatban a hetedik vereségét szenvedte el, és úgy néz ki, hogy többre nem telik, mint kihúzni a szezon végéig, befejezni a bajnokságot, és lejátszani minden meccset, amit még le kell játszani.

Erről a mérkőzésről legyen elég annyi, hogy a JFC már a 3. percben ellőtte (kapura fejelte) az összes puskaporát, mert utána már csak a göröngyös gyepen ide-oda szaladgálva próbálta megakadályozni a sok hibával játszó karcagiakat a gólszerzésben, de ez (öt-hat kapusbravúr kivételével) nem igazán sikerült. A ritkás hazai közönség csendben, hideglelősen nézte, mi történik a pályán.

De hogyan jutott el a JFC odáig, hogy egy, tavaly még a megye I.-ben szereplő riválisával szemben teljesen esélytelenül lépjen pályára? 2022 végén, 2023 elején, ha jól számoltam, 14 játékos és az edző is távozott a klubtól. Elfogyott a pénz, bármennyi is volt. Már az ősszel is pocsékul ment, a tavaszt kieső helyről várták, de nem nagyon, mert három 3 – 0-s vereséggel kezdték, meg betegségekkel, sérülésekkel. Aztán jött a karcagiak elleni hatos.

A téli felkészülést végigizzadták, új edzővel, aki az ősszel még a JFC II.-t dirigálta a megye I.-ben. A JFC II. az utolsó helyen végzett, három ponttal. Tizenöt meccsből tizenkettőt elveszítettek, mindössze három döntetlenjük volt. A klub – nehéz gazdasági helyzetére hivatkozva – ezt a csapatot visszaléptette a (most már) vármegye I.-ből… Az első csapat keretében egyetlen, rutinosnak mondható játékos maradt, és sok fiatal, akiknek egy része a megszűnt a JFC II.-ből került fel, és hozzájuk igazoltak 5-6 olyan, szintén fiatal labdarúgót, akik az előző csapatukban kevés játéklehetőséget kaptak.

A Jászberényi FC-nél tehát a pályára lépésnél merészebb célokat nem jelölhettek ki a bajnokság hátra lévő részére. A valószínűsíthető betegségek, sérülések, eltiltások tovább nehezíthetik az amúgy is épp elég nehéz helyzetet. Kilátástalan kilátások. Hacsak a vármegye I. nem vonzóbb az NB III.-nál. Amiben, a várható kiesés ellenére, a JFC-nél még reménykedhetnek, hogy lesznek olyan NB III.-as csapatok – akár már tavasszal, de a nyáron mindenképpen -, akik a nehéz gazdasági helyzet miatt feladják, de a harmadosztályú bajnokság menetrendszerű átszervezése is a jászberényiek segítségére lehet…

Labdarúgó NB III., Keleti csoport, 2022-23-as bajnokság, 24. forduló:

Jászberényi FC – Karcagi SE 0 – 6 (0 – 2)

Góllövők: Laczkó M. a 18. percben, Ballók B. a 19. percben, Maruscsák J. a 46. percben, Laczkó M. a 64. percben, Ballók B. a 65. percben, Pap Zs. a 77. percben.