Gólkülönbséget javított a JFC

A JNSZ Vármegyei I. osztályú felnőtt labdarúgóbajnokság 27. fordulójában, hazai pályán, a JFC meg sem állt kilenc gólig a tiszagyendaiak ellen. Az eredménynek azért van jelentősége, mert elképzelhető, hogy a gólkülönbségnek is lehet majd szerepe a szezon végén, hogy a versengő csapatok hogyan osztják el egymás között a 2-5. helyet.

JNSZ Vármegyei I. osztályú felnőtt labdarúgóbajnokságban a 27. fordulót játszották a csapatok. A listavezető Tiszaföldvár a papírformának megfelelően Kenderesen is begyűjtötte a 3 bajnoki pontot, s ezzel eldőlt, hogy a Tiszaföldvár SE nyerte a 2023/2024-es bajnoki szezont a JNSZ Vármegyei I. osztályú labdarúgóbajnokságban.

A 2-5. helyért küzdő csapatok közül a Mezőtúr három góllal verte a jánoshidaiakat, a Jászfényszaru Kunhegyesen nyert, a Jászberényi FC gólkülönbséget javított a tiszagyendaiak ellen, míg a törökszentmiklósiak fontos két pontot hagytak Kisújszálláson.

A tiszagyendaiak jászberényi vendégjátéka nem sok jót ígért a vendégek számára, akik már az 5. percben Sali Roland találatával megszerezték a vezetést. Az előnyt a 17. percben Varga László megduplázta (2-0), majd a 26. percben ismét ő volt eredményes, s beállította a félidei eredményt (3-0).

A jászberényi fiatalok a második félidőben is nagy lendülettel játszottak és sorra lőtték a gólokat. A 47. percben Nagy Ferenc (4-0), egy perc múlva pedig Jenei Zoltán talált a tiszagyendai kapuba (5-0). Pikó Martin az 55. (6-0), Nagy Ferenc a 61. percben (7-0) szerzett újabb JFC gólt. A 67. és 79. percben pedig Varga László megszerezte a harmadik, illetve a negyedik gólját a találkozón és kialakult a 9-0-s végeredmény.

Mivel pedig vasárnap a Jászfényszaru VSE-MÁB Holding csak 4 góllal volt jobb a kunhegyesieknél, így a JFC gólkülönbsége eggyel jobb lett, mint vetélytársuké, s így a két csapat helyet cserélt egymással a tabellán a második és harmadik helyen.

Jászberényi FC – Tiszagyendai KSK 9-0 (3-0)

Gólszerzők: Varga László (4), Nagy Ferenc (2), Sali Róbert, Jenei Zoltán, Pikó Martin