Küzdelmes meccsek idegenben

Múlt héten ismét két meccset játszottak röplabdázóink: előbb szerdán roppant fontos győzelmet arattak a Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. Nem egészen sikerült azonban átmenteni a jó formájukat a vasárnapi bajnoki összecsapásra.

Az NB I-ben szerepel kupaellenfelünk, az MTK Budapest, de nem számíthattunk a fővárosiak ellen könnyű párharcra, hiszen a bajnokságban eddig csupán a Kaposvár ellen veszítettek. Ennek megfelelően nem is volt meglepő, hogy az első szettben sokáig vezettek ellenünk, ám aztán 17-17-re kiegyenlítettünk, sőt 21-19-re vezettünk, a végjátékot pedig jobban bírtuk (23-25).

Sokáig hasonló volt a második játszma forgatókönyve is, hiszen 14-9-re, majd 16-12-re is vezetett ellenünk Tóth Gábor gárdája. Bár ekkor még 16-15-re felzárkóztunk, 23-18-ra elhúzott tőlünk az ellenfelünk, és nem tudtuk behúzni a szettet (25-23).

A harmadik játékrészben aztán változott a játék menete, hiszen főként kiváló centerjátékunknak hála jellemzően három-négy ponttal vezettünk. 15-16-ra azonban feljött az MTK, majd 21-21-re egalizáltak, sőt 24-23-nál játszmalabdához jutottak a vendéglátók, de végül megnyertük ezt a szettet (24-26).

A negyedik felvonás első perceiben még 5-2-re vezettünk, ám aztán 14-10-re fordított ellenfelünk. Ezután 14-13-ra feljöttünk és innentől kezdve ismét óriási izgalmaknak lehettünk szemtanúi: 19-20-ra fordítottunk! A találkozó hajrájában helyén volt a szívünk, és Pintér Andrea végleg eldöntötte a találkozót (24-26).

Ezzel a sikerrel jelentős lépést tettünk a legjobb négy közé jutás felé a Magyar Kupában! MTK Budapest – Jászberény Volleyball Team: 1:3 (-23, 23, -24, -24).

Vasárnap aztán remekül kezdtünk az UTE ellen, hiszen 7-2-re is vezettünk eleinte. Ekkor azonban hullámvölgybe kerültünk, és előbb 7-7-re kiegyenlítettek az újpestiek, majd 14-10-re vezettek is. Ezután 15-15, és 20-20 is állt az eredményjelzőn, sőt 22-22-nél is döntetlen volt az állás, a hazaiak számára jobban sikerült a végjáték (25-23).

Petőváry Panni révén már a második szett első perceiben két nagyon szép pontot szereztünk, így is 5-2-re, majd 14-7-re vezettek a pontosabban támadó hazaiak. Mind berényi, mind pedig újpesti oldalon be-becsúsztak a nyitásrontások – de ez érthető, hiszen agresszívan szerváltunk –, és 16-11-re, majd 20-16-ra is elhúzott tőlünk a IV. kerületi gárda. Ennél közelebb lopózni nem tudtunk riválisunkhoz, így ez a szett is elment. (25-18).

A harmadik szett első három pontját a vendéglátók szerezték, majd 6-2-re is elléptek tőlünk a lila-fehér mezesek. 6-4 után a lendületes Újpest 11-6-ra módosította az állást, sőt ismét egyre nagyobb hátrányba kerültünk. Olyannyira, hogy 22-13-nál már nem volt visszaút a számunkra, ami a vereségünket jelentette (25-17).

UTE – Jászberény VT: 3:0 (23, 18, 17). Jászberény Volleyball Team

Legközelebb december 8-án (szombaton) 18 órakor a Fatum-Nyíregyháza otthonában lépünk pályára. A Magyar Kupa negyeddöntőjének a visszavágóját pedig december 12-én (szerdán) 19 órától játsszuk majd a Bercsényi úti sportcsarnokban.