Egy lépésre a biztos második helytől

Az alapszakasz utolsó három fordulójában két találkozót kell nyernie a JKSE csapatának, hogy a férfi kosárlabda NB I/B piros csoportjában megszerezze a második helyet. Az első kihívást már teljesítette az együttes, hiszen vasárnap biztosan nyert idegenben a PVSK-CARGATE ellen.

Bár Velkey János és Chester Lewis nem állt Földi mester rendelkezésére a többiek egy pillanatnyi esélyt sem adtak a házigazdáknak a pécsi mérkőzésen. Olasz kosaraival 6-0-val kezdtek a mieink, s a különbség folyamatosan nőtt. Az első 10 perc végén 14-25 állt az eredményjelzőn. A jó rajt után a folytatásban még nagyobb volt a különbség a csapatok között. Jó védekezés és eredményes támadójáték jellemezte csapatunkat, s a nagyszünetre 32 pontra nőtt a különbség a csapatok között (20-52).

A harmadik negyed első hat percében a mieink az öltözőben ragadtak. A hazaiak egy 17-2-es rohanással csökkentették hátrányukat, de Földi Sándornak sikerült rendezni a sorokat. Így csak 11 ponttal veszítettül el (26-15) ezt a játékrészt. A záró 10 percben visszaállt a rend a találkozón, ismét a mieink irányítottak és a végén még a 100. pontot is sikerült megszereznünk (67-100).

PVSK-CARGATE – JKSE 67-100 (14-25, 6-27, 26-15, 33-21)

A JKSE pontszerzői: Kucsora Csaba 25/15, Olasz Ádám 24, Meleg Károly 15/9, Homoki Donát 12/3, Uros Rosic 10/6, Nagy Simon 5/3, Fekete Dávid 5/3, Miljan Rakic 2, Kovács Ákos 2

A mérkőzésen látottakat így értékelték a vezetőedzők:

Juhász Olivér, a PVSK-CARGATE vezetőedzője: – Gratulálok a Jászberénynek! Mi pedig örülünk, hogy a félidei szünetben sikerült rendet tenni a fejekben és egy értékelhető második félidőt nyújtani.

Földi Sándor, a JKSE vezetőedzője: – Nagyon jól kezdtünk, jól védekeztünk. Megállítottuk az ellenfél külső dobóit, sok pontot tudtunk dobni. A második félidővel nem vagyok elégedett, mert kiengedtünk, sok pontot kaptunk, s ez a védekezésünket minősíti.