Megtekintések száma: 35
0 0
Olvasási idő:2 perc, 28 másodperc

A JNSZ Vármegyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a hét végén már a 7. forduló mérkőzéseit rendezték. A Jászberényi FC a szajoliakat fogadta, s a második félidőben el is döntötte a maga javára az összecsapást.

A hazai csapat, a Jászberényi FC egy „kijózanító” tószegi vereség (0-3) után kapcsolódott be a „megye egy” 7. fordulójába, míg a vendégek, a Szajol KLK, a tiszaszentimreieket verték 4-1-re az előző körben. Ezzel a szajoliak megelőzték a berényieket a tabellán.

Jászberényi FC – Szajol KLK 3-0 (0-0)

Jobban kezdett a Szajol (kapufával, veszélyes lövésekkel), de aztán lassan magára talált a JFC, és sok pontatlansággal ugyan, de egyre veszélyesebbek lettek az ellenfél kapujára. Eredményesek viszont nem voltak, így gól nélkül ért véget az első félidő.

A 47. percben a cserként beállt Gattyán Máté húzott el a jobb szélen, középre adott, és labdáját Kövér Botond a bal alsó sarokba lőtte (1-0). A 60. percben Varga László előbb kiharcolt egy 11-est, aztán kihagyta: a szajoli kapus a jobb oldali kapufára tolta a labdát, amely onnan visszavágódott, és végiggurult a gólvonal előtt… A 79. percben, egy bal oldali szöglet után Palcsó Martin fejelt a vendégkapu bal oldalába (2-0). A 84. percben egy példásan gyors támadás végén Sali Roland helyezett a szajoli kapuba (3-0).

A második félidőre a hazai csapat koncentráltabb lett, és nem hagyott kétséget a meccs győztesének kiléte felől. A vendégek is megpróbálták a gólszerzést, de a JFC kézben tartotta az események irányítását.

Győzelmével a Jászberényi FC a 3. helyre lépett előre, 5 pontra megközelítve az első két helyet elfoglaló törökszentmiklósiakat és mezőtúriakat. Ha a JFC-nél komolyan gondolják, innen már csak felfelé vezethet az út.

Kun Tibor

A hetedik forduló meglepetését a rákóczifalviak okozták, akik legyőzték a hat játéknap után még 100%-o törökszentmiklósiakat. Ebben a fordulóban szerezte meg első győzelmét az új szezonban a Tiszaszentimre és a Kunszentmárton is.

A JNSZ Vármegyei I. osztályú felnőtt labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának további eredményei:

Lurkó Focimáni FK – Jászapáti VSE 6-1

A JNSZ Vármegyei I. osztályú felnőtt labdarúgó-bajnokság állása a 7. forduló után:

1. Törökszentmiklósi FC-VETERINER (30-6) 18
  2. Mezőtúri AFC-RAFI (17-8) 18
  3. Jászberényi FC (22-9) 13
  4. Rákóczifalva SE (16-11) 13
  5. Jánoshida SE ((14-10) 13
  6. Lurkó Focimánia FK (14-10) 12
  7. Tószeg KSE (16-14) 12
  8. Szajol KLK (12-11) 11