Tavaszi takarítás az utak mentén

Március elsején városunkban 46 fő részvételével elkezdődött az idei közmunkaprogram. A közmunkások a program első hetében az utak mentén szétszórt hulladékot gyűjtik össze.

Első körben, szerdán a városközpontból indulva a 32-es út mellett gyűjtöttek az Adu csomópontig, illetve a 31-es úton a vasúti átjáróig. Másnap a Gyöngyösi út megtisztításával folytatták, illetve a további napokon az Attila, a Bercsényi, a Rákóczi út kerül sorra. A mezőgazdasági közmunkaprogram szereplői a Neszűr dűlőútjain és a Nagykátai út kerékpárútja mentén szedik a szemetet – tájékoztatott Bobák Zsolt, a Városüzemeltetési Bizottság elnöke.

Sajnos a kül- és belterületi útjaink mellett rengeteg szemetet eldobálnak az emberek. Minden nap kisteherautónyi hulladékot zsákolnak be a munkások. A hulladékudvarban ingyen elhelyezhetők a feleslegessé vált holmik. Kérjük oda vigyék a hulladékot, városi séta során pedig használják a kihelyezett hulladékgyűjtő kosarakat! Vigyázzunk környezetünkre, városunk tisztaságára!

Kárpáti Márta

Kárpáti Márta

A jászberényi Jászkürt Újság és a BerényCafé újságírója.

Vélemény, hozzászólás?