Alapítványi bál

Igazi jó hangulatú bál kerekedett január 25-én a Jászberényi Nagyboldogasszony Katolikus Óvoda, Kéttannyelvű Általános Iskola, Középiskola és Kollégium Sportcsarnokában, ahol több, mint háromszáz vendég gyűlt össze.

Dr. Novák István főigazgató atya és Pócs János országgyűlési képviselő úr köszöntője után bálunk fővédnöke, Darázs István ügyvezető igazgató úr nyitotta meg a rendezvényt, amelyet jelenlétével megtisztelt Budai Lóránt polgármester is.

Elsőként a Tailor Dance Tánciskola növendékei léptek színpadra. Latin fantáziát adtak elő, mely nagy sikert aratott vendégeink körében. Műsorukat iskolánk 12. a osztályos tanulója, Bagi Zoltán előadása követte, három énekszámmal örvendeztette meg közönségünket. Ezt követően igazi kuriózum következett: iskolánk pedagógusaiból összeállt tánckar ír sztepp táncot adott elő, melyet Turiné Palócz Henrietta koreografált.

Este nyolc óra tájban már a kulináris élvezeteknek hódoltak a báli vendégeink, hiszen az Innovent Kft. jóvoltából finom vacsorát szolgáltak fel, amely elfogyasztása előtt Resch Tamás káplán atya mondott asztali áldást. A vacsora után ismét a Tailor Dance ifjú táncosai léptek színpadra, akik megnyitották vendégeink előtt a táncparkettet. A báli zenéről hagyományainkhoz híven az Átrium zenekar gondoskodott.

Kevéssel éjfél előtt került sor a tombolahúzásra. Bálunkon ez alkalommal részt vett Magyar Anita költőnő, aki személyesen adta át versesköteteit a szerencsés nyerteseknek. Fődíjként hagyományosan Benke László művésztanár ajánlott fel egy általa festett képet és adott át boldog tulajdonosának. A tombolahúzást követően ismét birtokba vették bálozóink a táncparkettet, és egészen hajnali három óráig ropták a táncot az Átrium Zenekar zenéjére.

Kelemen Csilla

Munkatársunk

A jászberényi Jászkürt Újság és a BerényCafé újságírója.

Vélemény, hozzászólás?