Rövid sporthírek

Utánpótlás labdarúgás NBII. U-19: Pénzügyőr – JFC 1-6, U-17: Pénzügyőr – JFC 2-5; U-15: Salgótarján – JFC 1-4, U-14: Salgótarján – JFC 2-1.   

Amerikai foci. Lejátszotta utolsó alapszakaszbeli meccsét városunk csapata Pécs mellett, a Troopers vendégeként. Végig a berényi együttes dominált és sima győzelmet aratott: Boda Troopers – Jászberény Wolverines 6-37.

Kosárlabda. Nagykőrösön rendezték a JNK-Szolnok megyei kosárlabda MINI döntőjét, három csapat részvételével, ahol Jászberényi KSE U10-es mini együttese, a 2. helyen végzett.

Úszás. Az elmúlt csütörtökön rendezte a JSE Úszó Szakosztálya a tavaszi területi versenyt a Lehel Sportuszodában közel száz diák részvételével. Városunk aranyérmesei lettek: Hajdú Eszter, Oláh József, Hájos Viktor, Oláh Alexandra, Fejes Balázs, Szabó Zita, Hajdú Emese, Lázár Lilla, Bóta Réka, Tiborc Bence, Czigány Hella, Vass Gabriella, Felber Ákos, Tóth Viktória, Felber Dóra, Csintó Botond, Nyekecki Bence. A jászapáti egyesület színeiben nyertek: Galcsik Márk, Mihályi Milán, Balogh Nándor, Holló Csenge, Csintó Botond.

Lövészet. A Jászberényi Honfoglalás Lovas és Lövész klub szervezésében május 29-én, junior országos válogató versenyt rendezett a Magyar Dinamikus Lövészsport Szövetség (MDLSZ ) Jászberény külterületén, az Imrédy úti lőtéren. A válogató első fordulóján 34 versenyző adta le nevezését. A hazaiak közül Csáki Máté megnyerte a sziluett lövészetet.