Fontos győzelem

A női röplabda NB I-ben a harmadik fordulót játszották az 5-8. helyért folyó rájátszásban, április 16-án, szombaton. A Jászberény VT idegenben győzte le játszmaveszteség nélkül a Kispest SE együttesét, és feljött a csoport második helyére.

Az első szettben csak 9-9-ig haladtak együtt a csapatok, majd a mieink magukhoz ragadták a kezdeményezést és biztosan nyerték meg a játékrészt (16-25). A folytatásban ráébredtek a házigazdák, hogy el is veszthetik a találkozót és nagyobb sebességre kapcsoltak. Nagy küzdelemben végül, 22-22 után ismét a mieink örülhettek (23-25). Ez megtörte a hazaiakat, míg a JVT csapatának lendülete megmaradt, s az első szettet megismételve (16-25) a Dme-csapat 3-0-ra nyerte a mérkőzést és 3 pontot gyűjtött. Ezzel pedig az együttes feljött a csoport második helyére.

Kispest SE-Jászberény VT 0:3 (-16, -23, -16)

A női röplabda NB I 5-8. helyéért folyó rájátszás állása

1. CoreComm VESC (9-2) 12
  2. Jászberényi VT (7-5) 5
  3. Kispest SE (4-6) 5
  4. DSZC Eötvös DSE (2-9) 2