Nem sikerült a tavaszi rajt a JFC-nek

A hét végén, február 13-án, vasárnap folytatódott a bajnoki pontvadászat a labdarúgó NB III-ban. A Jászberényi FC a kiesés elkerüléséért harcoló, a télen alaposan megerősödött Hidasnémetit fogadta, és vereséget szenvedett.

A hírek szerint hét játékost is igazolt a téli szünetben a Hidasnémeti VSC, amely meglehetősen nehéz helyzetben várta a bajnokság tavaszi kezdetét. A forduló előtt 11 pont lemaradása volt az együttesnek a még bennmaradó helyen található Tiszafüredi VSE-vel szemben.

Hogy a hidasnémetiek komolyan gondolják a bennmaradás kiharcolását, azt már Jászberényben is jelezték. Az első félidőben egyetlen gól esett, melyet a 19. percben Földi Botond szerzett. Azaz, a félidőben 1-0-ra a vendégek vezettek.

A fordulás után még csak 4 perce folyt a játék, amikor a kapunktól 20 méterre Szanyi lerántotta ellenfelét és a kiállítás sorsára jutott. A szabadrúgást Takács Péter végezte el és a sorfalon megpattanó labdája a kapuban kötött ki (0-2). Hét perccel később Borics Levente szépített (1-2), így újra nyílt lett a találkozó kimenetele. A mieink azonban csak két percig reménykedhettek az egyenlítésben, mert az 58. percben Bartha Ricardo Erik visszaállította a kétgólos különbséget (1-3). Maradt izgalom a mérkőzés hajrájára is, hiszen a 84. percben Muhari Zoltán találata visszahozta a hazai reményeket (2-3). A három pont sorsa végül a 90. percben dőlt el, amikor egy rossz hazaadás után Menczeles rosszul talált el a labdát és Gaal Michael Ambrose a kapuba fejelte a vendégek negyedik gólját (4-2).

Az első 20 percben megnyerhette volna a mérkőzést a JFC, de a helyzetek kimaradtak. A kiállítás után már nagyon nehéz dolga volt Németh Gyula fiainak, akik derekasan küzdöttek, de nem tudtak pontot szerezni tavaszi első mérkőzésükön.

Jászberényi FC – Hidasnémeti VSC 2-4 (0-1)