Emlékezésre hív az önkormányzat

A szovjet csapatok egykori bevonulásának 65. évfordulóján, november 4-én az 1956-os forradalom és szabadságharc áldozataira emlékeznek a Huszár laktanyánál felállított emléktáblánál.

A Jászberény Városi Önkormányzat idén is megrendezi azt ez emlékünnepségét, melyen a az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc áldozatai előtt hajthatnak fejet az emlékezők. A szovjet csapatok 1956. november 4-én vonultak be Magyarországra, hogy leverjék a forradalmat és szabadságharcot.

Ez az a nap, amikor a Huszár laktanyánál felállított emléktáblánál városunk önkormányzata a forradalom és szabadságharc áldozataira emlékezik. Az ünnepség 16 órakor kezdődik. A történelmi eseményekre Besenyi Vendel helytörténeti kutató emlékezik, majd megkoszorúzzák az emlékművet.

A megemlékezésre tisztelettel hívja és várja városunk lakosságát Jászberény Városi Önkormányzata.

Munkatársunk

A jászberényi Jászkürt Újság és a BerényCafé újságírója.

Vélemény, hozzászólás?