Megtörték a rossz sorozatot

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjának hétvégi, 10. fordulójában öt vereség után ismét nyert a Jászberényi FC csapata. Németh Gyula fiai a hajdúszoboszlóiakat győzték le hazai pályán 2-0-ra.

A bajnokság élmezőnyéhez tartozó hajdúszoboszlóiak ellen nem számíthatott könnyű mérkőzésre a jászberényi együttes, amely az első négy fordulót veretlenül vívta meg, majd egymás után öt vereséget szenvedett el az NB III Keleti-csoportjában. A vendég optimistán érkeztek Jászberénybe, hiszen hét győzelemmel és két döntetlennel, összesen 23 pontot gyűjtöttek az első kilenc fordulóban. Azaz még veretlenként érkeztek Jászberénybe.

Az első 45 percben nem bírtak egymással a csapatok, a döntés a második félidőre maradt. A 60. percben a 16-os sarkáról Szőllősi rúghatott szabadrúgást. Lövése a kapufáról kipattant, s az elsőként reagáló Erdős 5 méterről a kapuba rúgta a JFC vezető gólját (1-0). A három pont sorsa a 86. percben dőlt el, amikor Szőllősi passza után Muhari 8 méterről talált a vendégek kapujába (2-0).

A hajdúszoboszlóiak elveszítették veretlenségüket, míg a mienk megszakították öt hete tartó vereségsorozatukat. Ezúttal nemcsak helyzetekig jutottak a JFC játékosai, hanem kétszer a kapuba is betaláltak. Nagyon kellett már ez a siker, mellyel a 9. helyre jött fel a gárda a tabellán.

Jászberényi FC – Aqua-Generál Hajdúszoboszló 2-0 (0-0)

A 10. játéknapon megszerezte első pontját a bajnokságban a törökszentmiklósi csapat a megyei rangadón a tiszafürediek ellen. Továbbra is egyedüliként 100%-os a három NB III-as csoportban a BKV Előre csapata.

20. Törökszentmiklósi FC-Veteriner (5-28) 1

A bajnokság 11. fordulójában a Jászberényi FC a második helyen álló kazincbarcikaiak vendégeként lép pályára.