Kevésen múlott a pontszerzés Debrecenben

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjának ötödik, hétközi fordulójában a tavasszal még az NB II-ben szerepelt DEAC vendégeként lépett pályára a JFC. A házigazdák az első négy fordulóban 13 gólt rúgtak és egyet sem kaptak, azaz ők számítottak a találkozó esélyesének.

A DEAC – Jászberényi FC találkozó első 45 perce tulajdonképpen a papírformának megfelelően alakult. Az esélyesebb hazaiak jó szokásukhoz híven nem kaptak gólt és mivel kétszer betaláltak a berényi kapuba, nyugodtan várhatták a második 45 percet. A mérkőzés góllal kezdődött, hiszen a debreceniek már az első percben megszerezték a vezetést Bereczki révén (1-0). A 40. percben duplázta meg előnyét a hazai gárda, amikor Sidibe értékesítette a DEAC javára megítélt büntetőt (2-0).

A kétgólos előny talán túlságosan megnyugtatta a hazai futballistákat, míg a mieink amolyan minden mindegy alapon kezdték a második félidőt és jobban játszottak, mint ellenfelük. A 67. percben Szöllősi a felezővonal közeléből ívelte a labdát a kint álló kapus fölött a hálóba (1-2). Szenzációs megoldás volt, amely egyben azt is jelentette, hogy 427 perc játék után először került a debreceni kapuba a labda, amely után mehettek közepet kezdeni a DEAC játékosai. A fordulatnak azonban ezzel még nem volt vége. A 85. percben Sárossy egy 22 méteres szabadrúgást végzett el remekül, s máris 2-2 állt az eredményjelzőn. Azután jött a 90. perc, s ezúttal nem a mieink javára dőlt el a találkozó, hanem a házigazdákéra, akik egy kapu előtti kavarodás után Soltész révén megszerezték a győztes gólt (3-2).

Az első félidő után megérdemelten vezettek a debreceniek, ám a második 45 perc alapján igazságosabb lett volna a döntetlen. A találkozó legvégén azonban Fortuna ezúttal ellenfelünk mellé állt.

Kolorcity Kazincbarcika SC – Sényő-CARNIFEX FC 3-0

A labdarúgó NB III Keleti-csoport állása az 5. fordulót követően.

20. Törökszentmiklósi FC-Veteriner (1-17) 0

A bajnokság 6. fordulójában ismét nehéz feladat vár a JFC csapatára, hiszen a pontveszteség nélkül az első helyen álló BKV Előre együttesét fogadják.