Fájó vereség hazai pályán

A labdarúgó NB III Keleti-csoportjának 30. fordulójában vasárnap délután a Sényő-CARNIFEX FC csapatát fogadta a Jászberényi FC együttese. Bár a találkozó esélyese a harmadik helyen álló hazai gárda volt, a találkozó lefújását követően a vendégek ünnepelhettek győzelmet.

Az ősszel 2-2-es döntetlen hozott a JFC sényői vendégjátéka, s a döntetlen ezúttal inkább a vendégeknek lett volna elfogadható eredmény. A hétközi, csoportrangadó elvesztését követően győzelemmel szeretett volna javítani helyzetén a jászberényi gárda, ám ez nem sikerült.

A találkozón a vezetést büntetőből a 15. percben Jócsák Dávid a vendégeknek szerezte meg. A pihenőre viszont már 1-1-es állásnál mentek a csapatok, mert a 43. percben Süttő beadását Lőrincz helyezte a kapuba. A második félidőben két nagy helyzetet is kihagytak a mieink, s ez a 86. percben bosszulta meg magát, amikor a vendégek cserejátékosa, Lizák talált a kapuba (1-2). Mivel pedig a hátralévő néhány percben már újabb gól nem született, így a JFC 2-1-es vereséget szenvedett a sényőiektől.

Jászberényi FC – Sényő-CARNIFEX FC 2-1

Szerencsére azok a csapatok sem brillíroztak a 30. fordulóban, amelyek veszélyeztethetnék a mieink harmadik helyét. Az egriek vereséget szenvedtek, a balassagyarmatiak és a füzesgyarmatiak is csak egy-egy pontot szereztek. A másik két dobogós együttes, a listavezető Tiszakécske és a második BVSC is vereséget szenvedett.