Mindkét jégkorongcsapat nyert

Az OB4/A csoportjában a Warriors Jászberény, a kőbányai White Sharks csapatát fogadta vasárnap.

A berényi gárda nem nagyon udvariaskodott a vendégekkel, hiszen már egy fél perc elteltével megrezdült a Cápák hálója Rusvai Martin révén. Négy perc után kettőre növelték előnyüket a Harcosok, amikor Baranyi Ferenc átadását Jerkó László váltotta gólra. Nem sokkal a harmad vége előtt ismét Jerkó volt eredményes, így 3-0-nál cseréltek térfelet a csapatok. A 2. negyed elején szépítettek a vendégek, ám Baranyi ismét háromra növelte előnyüket. Rusvai Martin lövésével már 5-1 állt az eredményjelzőn. A záróharmad elején még egy gólt „találtak” a fővárosiak (6-2), de aztán Tátrai Tamás és Remete Ádám kiütésessé alakította a győzelmet: Warriors Jászberény- White Sharks HC 8-2. Ezzel a Harcosok, megerősítették 3. helyüket a táblázaton.

AZ OB4/B csoportjában szereplő Lehel Amatőrök – szintén vasárnap este -, Óbudán léptek jégre a Kalózok vendégeként. Balogh Zsolt és Horváth György két találatával gyorsan elhúztak 3-0-ra. A vendéglátóknak sikerült 3-2-re felzárkózniuk. Szerencsére a 4. találatot Szabó Krisztiánnak sikerült bevinnie, Tábori Attila pedig az ötödiket szerezte, majd a hazaiak állították be a végeredményt: Kalózok HC – Lehel HC Amatőrök 3-5.

fotó: Pesti Sándor