Éremeső a bajnokságon

November 4-én a Magyar Sport Ju-Jitsu Szakszövetség védnök­sége alatt a Jászsági Harcművészeti Akadé­mia szervezésében a Jászberényi Bercsényi úti Sportcsarnokban került megrendezésre a 2017. évi Ju-Jitsu Magyar Bajnokság.

A bajnokságon 17 sportklub és sportegyesület 170 versenyzője több mint 230 leadott nevezés keretében a Fighting System, Ne Waza System(Gi és No Gi),Duo System és Duo Show System versenyszámokban mérhette össze tudását és ügyességét nem, életkor és súlycsoport szerinti megbontásban.

A Jászapáti Kígyó Dojo Harcművészeti Sportegyesület 12 versenyzőt állított csatasorba, és a versenynapot 8 arany, 3 ezüst, 4 bronz éremmel és egy negyedik helyezéssel zárta.

Dou System Start verseny kategóriában Borbás Lili Eszter – Borbás Márton Miklós; Urbán Ágoston – Ádám Judit; Kocsis Réka Veronika – Ádám Judit; Kocsis Réka Veronika-Peták Richárd Szilveszter; Nagy Vilmos – Peták Richárd Szilveszter; Dr. Urbán István – Menyhárt Tibor párosok aranyérmet szereztek.

Fighting System kategóriában Szikszai Nikolett, Menyhárt Tibor aranyérmes; Kalmár Zoltán, Peták Richárd Szilveszter ezüstérmes; Borbás Ferenc, Nagy Vilmos bronzérmes lett.

Ne Waza Gi System számban Szikszai Nikolett második, Borbás Ferenc, Nagy Vilmos harmadik, Peták Richárd Szilveszter negyedik lett.

A meghirdetett csapatbajnokság keretében a Kígyó Dojo Harcművészeti Sportegyesület a Jászberényi Harcművészeti Akadémia csapatával azonos pontszámmal az előkelő harmadik helyezést szerezte meg.