Korompai Kupa

Immár 1971 óta rendezik meg városunkban a Korompai István labdarúgó emléktornát az utánpótlás korosztály részére.

Korompai István nagy tekintélyű utánpótlás labdarúgó edző volt városunkban, emlékére a városi iskolák csapatai mérkőznek meg egymással minden évben. Ezúttal a III. korcsoportosok, vagyis a 2004. január 1. után születettek ifjú focisták küzdöttek február 3-án, pénteken a Bercsényi Sportcsarnokban. Két csoportban zajlottak a küzdelmek, az egyikben a Bercsényi legyőzte a Székelyt is és az LVG csapatát is, így csoportelső lett. Míg a másik csoportot a Gyakorló nyerte, a Nagyboldogasszony és az Apponyi előtt. A keresztjátékok során előbb a Nagyboldogasszony legyőzte a Bercsényit 2:1-re, míg a Gyakorló az LVG-t 4:1-re, így a két győztes jutott döntőbe. A bronzmérkőzésen a Bercsényi 7:1-re verte az LVG-t, míg a döntő nagy küzdelmet, de gólt nem hozott. A büntetőpárbajt a Gyakorlósok idegei bírták jobban, így az idei Korompai Kupát a Gyakorló Általános Iskola csapata nyerte, 2. Nagyboldogasszony, Kat. Iskola, 3. Bercsényi csapata lett.

A legjobb mezőnyjátékos: Bagi Ádám (Gyakorló), legjobb kapus: Perlaki Kristóf (Bercsényi), Gólkirály: Hamar Péter 8 góllal (Bercsényi). A torna győztes csapat testnevelője: Baráth Géza.

Szerző:
Kiss Attila

Munkatársunk

A jászberényi Jászkürt Újság és a BerényCafé újságírója.

Vélemény, hozzászólás?