Rövid sporthírek

Utánpótlás labdarúgás NBII.  U-19: JFC – Salgótarján 10-0, U-17: JFC – Salgótarján 19-0;  U-15: III.ker.TVE – JSE 4-0, U-14: III.ker.TVE – JSE 7-0.

Junior női kézilabda NB II. Jászberény junior női kézilabdacsapata, az NB II. Dél csoportjában a sereghajtó dunavarsányiakat fogadta. Turcsányiné Pesti Edit együttese a papírformának megfelelően nagyarányú győzelmet aratott. Jászberényi TF DSE – Dunavarsány 35-14.

Jégkorong. A Jászberényi CHC jégkorong csapata nem sokat pihent a bajnokság után, hiszen az elmúlt hétvégén a Pesterzsébeti Amatőr Kupán vettek részt. Kuhár István csapata a B csoportban ezüstérmet szerezett.

Asztalitenisz. Április 23-án rendezték a Magyar Szenior Asztalitenisz Bajnokság soron következő fordulóját Gödöllőn. A H-Generál sportolói is részt vettek a versenyen, ahol igen népes mezőny – 123 résztvevő – gyűlt össze. Az egyéni 75+ kategóriában Kalla Tibor a 2. helyet szerezte meg. A többi versenyszámban pedig, a főtábláig jutottak.

Amatőr röplabda. A Nagyné Szathmári Katalin vezette, Áramütés Amatőr Röplabda Klub 22. alkalommal rendezte a hagyományos Nyuszi Kupát 28 vegyes röplabdacsapat részvételével. Mindkét csoportban fővárosi siker született, a jászberényi Áramütés 5., az ESZEVE-SZETT 9., míg a Hálóőrök csapata 14. lett.

Shotokan karate. Gödöllőn rendezték április 23-án a XIII. Ippon Shobu Karate Diákolimpiát, ahol Jászberényi SE JKA Karate Shotokan szakosztályából 7 versenyző lépett tatamira. Közülük Kovács Máté és Nagy-Varga Géza Péter katában egyaránt 4. helyezett lett. A többiek a középmezőnyben végeztek.

Labdarúgó diákolimpia. Jászberény adott otthont a 2005. január 1. után születettek fiúk részére kiírt Labdarúgó Diákolimpia megyei döntőjének, amelyet a Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola csapata nyert. Így ők képviselhetik Jászberényt az országos döntőn, amit Fonyódligeten rendeznek majd.

Kerékpáros diákolimpia. Szombaton, a Debrecenben rendezett országúti kerékpáros diákolimpia országos döntőjében a Szent István Sport iskola tanulói Balla Fanni és Szabó Zita kategóriájuk második helyezését szerezték meg.