Emlékezés Rubik kockával

A hétvégén rendezték a fővárosban a Hungarian Open elnevezésű nyílt nemzetközi Rubik-kocka bajnokságot, ahol városunkat ketten is képviselték a Lurdy Konferencia és Rendezvényközpontban.

Kocza István városunk versenyzője ezúttal jó napot fogott ki és nagyszerűen versenyzett, három versenyszámban is az első helyen végzett. Az 5×5, a 4×4 és a több kocka vakon kirakásában előzött meg minden résztvevőt.
Jakus Donát, István tanítványa is megmérettette magát a fővárosi viadalon. Ő a nyitott szemű versenyszámokban indult, ahol a középmezőnyben végzett, de tegyük hozzá, hogy mesterét több számban is megelőzte.

Kocza Istvánék egy különlegességgel is szolgáltak. Az általuk alföldi csapatnak nevezett kvartett – rajtuk kívül egy-egy debreceni és karcagi kollégával – a régi jó barát Eperjesi Nándor mozaik-képét jelenítették meg 552 kockából.